Reklama

Artykuł

Microsoft kupił firmę Nokia: 4 rzeczy które zmienią się w Windows Phone

Samuel Marc

Opublikowany

Przejęcie mobilnej części firmy Nokia przez Microsoft to narodziny nowego giganta na rynku telefonów komórkowych. My już wiemy, że rynek telekomunikacyjny nigdy nie będzie już taki sam. Duże zmiany czekają sam system Windows Phone.

1. Wszędzie Bing

W sierpniu Microsoft zaprezentował szereg aplikacji Bing dla Windows Phone. Mamy Bing News, Finance, Weather oraz Sports. W przyszłości zbiór tych aplikacji może się powiększyć i być fabrycznie zainstalowany na smartfonach z Windows Phone.

Microsoft kupił firmę Nokia: 4 rzeczy które zmienią się w Windows Phone

2. Nokia HERE, konkurent dla Google Maps i Apple Maps

Nokia HERE

Mapy Nokia HERE są obecnie preinstalowane na smartfonach z serii Lumia. Teraz gdy Microsoft ma prawa do rozwiązań Nokii, mapy prawdopodobnie zawitają do wszystkich smartfonów z systemem Windows Phone. Tym samym Microsoft będzie rywalizował jeszcze silniej z Google oraz Apple.

3. Rozwiązania Microsoftu nawet na najtańszych telefonach Nokia

Dziś rozwiązania Microsoftu takie jak Dysk, Skype, Office, Xbox Music dostępne są wyłącznie dla użytkowników Windows Phone. Wraz z zakupem Nokii, bardzo możliwe jest, że także linia tańszych i słabszych telefonów Asha doczeka się usług Microsoftu. W końcu amerykański gigant, chce zdobyć jak najwięcej nowych użytkowników.

4. Windows Phone – ładniejszy, płynniejszy, szybszy

Surface Phone concept by Jonas Daehnert

Concept Surface Phone stworzony przez Jonas Daehnert

Dzięki połączeniu software z hardware, Microsoft będzie mógł zadbać o stworzenie jak najlepszych produktów. To tak jak Apple z swoim iPhone i systemem iOS. Teraz tak samo będzie z telefonami Nokia Lumia. Powinny być one jeszcze lepsze, jeszcze ładniejsze i jeszcze szybsze. Czy tym samym Microsoft podejmie prawdziwe wyzwanie względem Apple i Google? Wkrótce się przekonamy…

Microsoft przejął firmę Nokia: Czy to koniec telefonów jakie znamy?

Również może Cię zainteresować