Reklama

Artykuł

Microsoft Build – co wiemy po tej konferencji?

Paweł Kański

Opublikowany

Po dzisiejszej konferencji Microsoft Build wiemy już trochę więcej o najbliższych planach firmy dowodzonej przez Steve’a Balmera. Najbardziej oczekiwaną, ale i najbardziej oczywistą nowością była aktualizacja systemu Windows 8. Nowy service pack nazywa się po prostu Windows 8.1. Oprócz tego poznaliśmy tez kilka innych, naprawdę ciekawych nowości.

Windows 8.1

Aktualizacja dla “ósemki” w wersji preview jest już gotowa do pobrania z naszej strony (Pobierz Windows 8.1). Więcej informacji o nowych opcjach w Windows 8.1 znajdziecie tutaj: szczegóły dotyczące aktualizacji Windows. Zanim jednak pobierzecie i zainstalujecie aktualizację, warto pamiętać, że nie jest to jeszcze ostateczna wersja pakietu. Na nią trzeba będzie poczekać do jesieni 2013.

WAŻNE!

Pamiętajcie, żeby przed aktualizacją systemu zrobić kopie bezpieczeństwa Waszych plików! Aktualizacja nie jest w wersji ostatecznej i może usunąć Wasze pliki z dysku, możecie też utracić kontakt z drukarką lub innymi zewnętrznymi urządzeniami powiązanymi z komputerem!

Windows 8.1 - preview

Nowe aplikacje od Microsoftu

Wśród kilku nowych, lub odświeżonych aplikacji znanych z Windows 8 (Xbox Music, Windows Store, Kalkulator, Movie Moments, czy Sound Recorder) znajdzie się też najnowszą wersja Internet Explorera. 11 wersja tej popularnej niesławnej przeglądarki będzie obsługiwać WebGL. Można więc mieć małą nadzieję, że w końcu dorówna ona konkurencji…

Dużo aplikacji od zewnętrznych deweloperów

Od kiedy Microsoft zaczął płacić deweloperom za tworzenie aplikacji na Windows 8 w stylu Modern UI, ich ilość rośnie w imponującym tempie. Dzięki temu, użytkownicy “okienek” dostaną takie tytuły jak: Flipboard, czy Facebook!

Bing

Wyszukiwarka internetowa od Microsoftu, według zapewnień szefów firmy, wychodzi poza zwykłe narzędzie do wyszukiwania w sieci. Za jego pomocą można więc przeglądać mapy, strony internetowe lub słychać muzyki. Ma to być też platforma dla deweloperów, ale w jaki sposób ma się to przełożyć na zysk dla użytkowników? Tego się jeszcze dowiemy!

IE11 i Bing

Windows Phone

Nie mamy dla Was dobrych wiadomości – nie wiadomo kiedy użytkownicy Windows Phone 8 dostaną aktualizację swojego systemu. To ważna informacja szczególnie dla nas w Polsce. Według zapowiedzi Microsoftu i kilku badań, jest to jeden z najważniejszych rynków na świecie. O nadchodzącej aktualizacji Windows Phone przeczytacie tutaj: aktualizacja Windows Phone 8.

Podsumowanie

Najbardziej rzucającą się w oczy nowością w polityce Microsoftu, jest widoczna chęć zmiany profilu firmy. Zamiast tylko dostarczać oprogramowanie chce ona oferować kompletne rozwiązania: zarówno sprzętowe jak i dotyczące oprogramowania, dla klientów detalicznych jak i biznesowych. Jak się Wam podoba taki kierunek rozwoju?

Powiązane aplikacje:

Powiązane artykuły:

Również może Cię zainteresować