Reklama

Masz Maka? Sprawdź co nowego we Flip4Mac 3.0 beta!

Masz Maka? Sprawdź co nowego we Flip4Mac 3.0 beta!

Windows Media na MacFlip4Mac to aplikacja znana dużej części użytkowników komputerów firmy Apple. Pozwala odtworzyć na Maku pliki w popularnym formacie Windows Media WMV i WMA. O ile dotychczas Flip4Mac działał w tle innych programów, a więc bez interakcji z użytkownikiem, o tyle najnowsza wersja aplikacji zdecydowanie zmienia jej oblicze.

Flip4Mac 3.0 beta przynosi bardzo wiele nowości, które zaprezentuję w poniższym artykule. Najważniejszą z nich jest wbudowana w aplikację przeglądarka multimedialna o nazwie Flip Player. Ze względu na swoje liczne i bardzo użyteczne funkcje może stać się godnym konkurentem QuickTime.

Przeczytaj artykuł i sprawdź czy warto aktualizować Flip4Mac do wersji 3.0 beta.

1. Możliwość instalacji Microsoft Silverlight

Pierwszą zauważalną nowością Flip3Mac 3.0 jest możliwość zainstalowania wraz z aplikacją dodatkowej wtyczki do odtwarzania multimediów Microsoft Silverlight. Oczywiście nie jest to obowiązkowe.

Microsoft Silverlight na Mac2. Główna ikona Flip4Mac w Preferencjach Systemowych

Podobnie jak działo się to w poprzednich wersjach, Flip4Mac instaluje się w Preferencjach Systemowych OS X. Tym razem jednak, ze względu na rozbudowane opcje programu, możliwości ustawień są znacznie obszerniejsze.

Flip4Mac 3.0 beta na Apple3. Odtwarzacz Flip Player

Po raz pierwszy w Flip4Mac pojawił się oddzielny odtwarzacz plików WMA i WMV o nazwie Flip Player.

Odtwarzacz WMA i WMV na Mac

4. Oglądanie filmu z przyciemnionym tłem.

Odtwarzacz Flip Player posiada wygodną funkcję przyciemnienia tła wokół odtwarzanego filmu (ang. Dim Lights). Wygląda to nie tylko ładnie ale przede wszystkim pomaga stworzyć przytulną atmosferę i skoncentrować naszą uwagę na odtwarzanym video.

Dim Lights we Flip Player FLip4Mac5. Kadrowanie i skracanie pliku WMV

Flip Player pozwala na edycję plików video w formacie WMV. Można je kadrować, skracać oraz obracać.

Jak wlaczyc WMV na Mac

6. Eksport plików do iMovie i Final Cut Pro

Dzięki Flip Player istnieje możliwość skonwertowania oraz wyeksportowania pliku WMV do dalszej obróbki w programach iMovie oraz Final Cut Pro.

WMA i WMV na Apple

7. Eksport plików na urządzenia przenośne.

Multimedialny odtwarzacz dołączony do Flip4Mac 3.0 pozwala także na szybkie skonwertowanie plików WMA i WMV tak, by uruchomić je na iPadzie, iPhonie i iPodzie.

WMA i WMV na iPod, iPad, iPhone

Opisane przeze mnie funkcje nie wyczerpują licznych nowości Flip4Mac 3.0 beta. Jak widać, zdecydowana większość z nich koncentruje się wokół odtwarzacza Flip Player. Mimo, iż wiele jego zaawansowanych możliwości jest dostępnych w pełni jedynie w płatnej wersji programu, warto go ściągnąć i wypróbować.

Pamiętaj , że Flip4Mac 3.0 beta jest przeznaczony wyłącznie dla użytkowników systemu OS X 10.7 Lion lub OS X 10.8 Mountain Lion. Jeśli używasz starszej wersji systemu, możesz użyć Flip4Mac 2.4.4.2, który jednak nie posiada opisanych przeze mnie funkcji.

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Reklama

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji

Reklama