Reklama

Mac: jak wykonać zrzut ekranu w systemie Mac OS X?

Mac: jak wykonać zrzut ekranu w systemie Mac OS X?

Komputery z systemem Windows posiadają specjalny przycisk PrintScreen, który odpowiedzialny jest za bardzo proste robienie zrzutów ekranu. Kiedy posiadamy jednak system Mac OS X, też możemy robić takie zrzuty, choć nie jest to tak banalne jak naciśnięcie jednego przycisku. Tutaj musimy skorzystać z kombinacji 3 lub 4 klawiszy.

Wykonaj zrzut całego ekranu

Aby wykonać zrzut całego ekranu, przytrzymaj klawisze Command + Shift + 3.

Mac zrzut ekranu

Zrzut ekranu pojawi się zapisany na pulpicie z oznaczoną datą oraz godziną.

Zrzut ekranu na pulpicie

Zrób zrzut ekranu wybranego miejsca

System Mac OS X pozwala również wykonać zrzut ekranu jedynie tego miejsca, które sami wskażemy. To bardzo przydatna funkcja, którą będziemy wykonywać z pewnością najczęściej.

Należy użyć kombinacji klawiszy Command + Shift + 4. Wtedy nasz kursor zmieni się w celownik, którym zaznaczymy wybrany obszar pulpitu, jaki chcemy przechwycić.

Zrzut ekranu wycinka pulpitu

Wykonaj zrzut ekranu pojedynczego okna

Można też pójść o krok dalej i wykonać zrzut ekranu jednego z otwartych okien w systemie, przytrzymując klawisze Command + Shift + 4 + spacja, nakierowując kursor myszy na wybrane okno. Zostanie ono podświetlone na niebiesko. Kolejne jego kliknięcie wykona już ostateczny zrzut.

Zrzut ekranu aktywnego okna

Zrzut ekranu aktywnego oknaRezultatem będzie zrzut ekranu pojedynczego okna.

Są też inne opcje

Jeśli chcesz jednak wykorzystać bardziej zaawansowane opcje robienia zrzutów ekranu, możesz skorzystać z różnych programów, takich jak Jing czy ScreenShot Plus, które oferują dużo więcej niż zwykłe skróty klawiaturowe. Jednak nic nie będzie tak szybkie, jak powyższe metody z użyciem klawiatury.

Jeśli interesujesz się komputerami Mac, przeczytaj nasz artykuł o tym, jak poprawić wydajność baterii w systemie OS X 10.9 Mavericks.

Zobacz także:

Mac: jak zmienić domyślną aplikację do otwierania danego typu plików

Mac: jak zabezpieczyć hasłem aplikacje

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Reklama

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji

Reklama