Kupiłem telefon z Androidem i co teraz?

Kupiłem telefon z Androidem i co teraz?

No właśnie! Świeży, dziewiczy telefon z czystą kartą pamięci, aż się prosi żeby zaraz coś na niego wgrać. Tylko co? Oto krótki poradnik, który może pomóc Androidowym świeżakom. Niewykluczone, że skorzystać mogą z niego też użytkownicy, którzy korzystali wcześniej z innych systemów operacyjnych jak Symbian czy iOS… Oto lista 10 aplikacji, które powinien przynajmniej sprawdzić, każdy nowy użytkownik systemu Android.

Angry Birds

angry-birds

Uciecha – największy przebój ostatnich kilkunastu miesięcy, dziś produkcja już niemalże kultowa – Angry Birds. Proste zasady, ładna grafika i świetna ścieżka dźwiękowa sprawiają, że od gry trudno się oderwać. Wiedzą to użytkownicy iPhone, ale gra jest popularna także na Android.

Opera Mobile

opera

Przeglądanie sieci –domyślna przeglądarka Androida nie jest zła. Sęk w tym, że to trochę za mało, żeby komfortowo przeglądać sieć. Opera Mobile powinna sprostać wymaganiom każdego użytkownika. Lepsza od niej jest tylko wersja na … PC!

Google Maps

google-maps

Żeby się odnaleźć – w tym wypadku wybór jest banalnie prosty. Google Maps to najlepszy sposób na to, aby nie zgubić się w obcym mieście, lub znaleźć fajną knajpę w okolicy. Prosty, bardzo intuicyjny, a jeśli posiadasz GPS, to także bardzo dokładny i darmowy cyfrowy atlas.

Astro File Manager

Żeby się ogarnąćAstro File Managerto tak zwany must-have. Program ten służy do zarządzania zasobami i plikami w pamięci Android. Aplikacja jest pomocna szczególnie nowym użytkownikom, którzy nie są jeszcze zapoznani ze strukturą plików w systemie.

Barcode Scanner

barcode-runner

Informacja jak na dłoni Barcode Scanner to aplikacja umożliwiająca odczytywanie kodów QR. Dzięki niej wystarczy zrobić zdjęcie interesującego nas kodu, aby odwiedzić stronę internetową lub pobrać jakiś program. Prościej się nie da!

Nimbuzz

nimbuzz-na-android

Do stałego kontaktu ze światem – jeśli nie możesz się rozstać ze swoimi znajomymi i rodziną, z pomocą przyjdzie Ci Nimbuzz. Ten komunikator obsługuje nie tylko protokół Gadu-Gadu, ale umożliwia też korzystanie z czatu Facebook.

AVG Anti-Virus

avg-antivirus

Bezpieczeństwo – jeśli chcesz być spokojny o swój nowy nabytek wypróbuj pobierz AVG Anti-Virus na Android. Jest lekki i skuteczny. Wiadomo, strzeżonego Pan Bóg strzeże!

Adobe Photoshop Express

Edycja zdjęć – chcesz szybko edytować zdjęcie przed udostępnieniem go znajomym na Facebook? To proste, użyj Adobe Photoshop Express, czyli mobilnej wersji wszechmogącego i uniwersalnego Photoshopa na PC. Wersja na Android jest darmowa, więc program można śmiało sprawdzić.

Google+

Coś, żeby zawsze być na plusie… – oficjalny, równie świeży co twój nowy telefon, klient do Google +. Jeśli jeszcze nie masz tam profilu, to prawdopodobnie będziesz miał. Wyprzedź fakty i sprawdź jak to działa!

Skype

Darmowe lub tanie rozmowy – w kategorii VoIP wciąż króluje Skype i trzeba przyznać, że nie bez powodu. Obsługa rozmów, konferencji i wideokonferencji oraz SMS. Wszystko to za darmo. Its bjutiful!

Przedstawione propozycje są całkowicie subiektywne. Z pewnością macie, lub niedługo będziecie mieli, swoje typy na każdą z pozycji. Czekamy na komentarze i opinie – który z wymienionych przez nas programów okazał się dobry, a który złym wyborem?

Przeczytaj też:

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji