Reklama

Kontroluj swojego Androida prosto z komputera

Kontroluj swojego Androida prosto z komputera

AirDroid Android to moim zdaniem bardzo wygodny i łatwy w obsłudze system. Jeśli nie posiada jakiejś szczególnej opcji, na pewno znajdziecie u nas aplikację, która nadrabia braki. Mimo to trochę szkoda, że w telefonach z Androidem nie ma systemowego  menedżera plików lub narzędzia do zarządzania wiadomościami tekstowymi. Na szczęście, na pomoc przychodzi aplikacja AirDroid.

Genialna w swojej prostocie pozwala na zarządzanie zawartością swojego telefonu z przeglądarki – w dodatku bez żadnych kabli!

Bezprzewodowe zarządzanie Androidem – od czego zacząć?

Po pierwsze, na Androidzie trzeba zainstalować AirDroid. Po jego uruchomieniu zobaczymy adres internetowy, który trzeba wpisać w przeglądarce dowolnego urządzenie (pecet, Mac, iPad lub inny tablet), które podłączone jest do tego samego WiFi co nasz Android – to bardzo ważne!

AirDroid

Po wejściu na podaną stronę i wpisaniu kodu, który podała nam aplikacja w telefonie dostaniesz dostęp do Twojego Androida. Interfejs jest bardzo ładny i przejrzysty, a wszystko uruchamia się w przeglądarce internetowej.

AirDroid w przeglądarce

Od teraz, dzięki AirDroid masz dostęp do swoich plików i multimediów, które możesz dowolnie przenosić, zmieniać nazwy itd.. Z łatwością można przeglądać też wideo, a nawet oglądać je w przeglądarce za pomocą wtyczki QuickTime. Oprócz tego, możesz czytać i pisać SMS-y (na klawiaturze komputera – how cool is that!?), przeglądać rejestr rozmów i edytować kontakty.

AirDroid w przeglądarce

Dzięki temu narzędziu obsługa plików oraz kontaktów w Androidzie staje się banalnie prosta. Przenoszenie folderów metodą drag’n’drop to duże ułatwienie w porównaniu z zarządzaniem plikami za pomocą ekranu dotykowego.

AirDroid spodoba się tym, którzy często wymieniają treści pomiędzy komputerem/tabletem, a swoim telefonem z Androidem. Jedynym, utrudnieniem jest fakt, że oba urządzenia muszą być podłączone do tej samej sieci WiFi, co znacznie utrudnia sprawę posiadaczom komputerów stacjonarnych, nie mających bezprzewodowego internetu.

A Wy znacie jakieś inne, ciekawe narzędzie do zdalnego sterowania Androidem?

via [OnSoftware EN]

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Reklama

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji

Reklama