Reklama

KMPlayer dostał nową, świetną opcję!

KMPlayer dostał nową, świetną opcję!

Popularny odtwarzacz wideo, KMPlayer, został zaktualizowany. Do programu dodano nową, ciekawą funkcję – Connect. Dzięki niej nasz komputer może zamienić się w multimedialny serwer, za pomocą którego możliwe będzie oglądanie filmów na urządzeniach z Androidem i iOSem.

KMPlayer Connect nie działa jednak w chmurze. Transmituje jedynie obraz z uruchomionych na komputerze plików do urządzeń zewnętrznych. Może to być tablet lub smartfon działający na jednym z popularnych systemów operacyjnych. Oznacza to, że funkcja Connect działać będzie tylko wtedy, gdy nasz komputer będzie włączony. To duża wada, ale twórcy odtwarzacza twierdzą, że taka opcja jest szybsza niż streaming z sieci. W dodatku unikniemy w ten sposób wgrywania dużych plików wideo do pamięci smartfona lub tabletu.

Jak z niej korzystać? Po uruchomieniu Connect otrzymamy kod PIN oraz hasło, dzięki któremu można sparować komputer z naszym urządzeniem mobilnym. Oczywiście, musi być na nim zainstalowany KMPlayer. Filmy z naszego komputera można też udostępniać innym osobom – wystarczy przekazać im nasz PIN i hasło.

KMPlayer to popularny program do odtwarzania filmów oraz muzyki. Dzięki dużej ilości wspieranych typów plików oraz kodeków sprawiają, że może być on ciekawą alternatywą dla VLC lub polskiego AllPlayera.

Powiązane programy:

Zobacz także:

Źródło: własne

Obserwuj @PawelKanski na Twitterze

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Reklama

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji

Reklama