Już jest aplikacja Softonic! Oto jak z niej korzystać

Już jest aplikacja Softonic! Oto jak z niej korzystać

Softonic, czyli twój przewodnik po świecie oprogramowania, od teraz jest dostępny także jako aplikacja dla iPhone, iPad oraz na Android. Podpowiadamy jak z niej korzystać, aby czerpać radość z naszego serwisu.

W nowej aplikacji Softonic znajdziecie recenzje, artykuły oraz wiadomości ze świata oprogramowania. To wszystko przygotował dla was nas zespół doświadczonych redaktorów. Aplikacja Softonic teraz zawsze może być pod ręką, w każdej chwili możecie przeczytać ciekawe teksty i sprawdzić opinie na temat interesujących aplikacji i gier. Aplikacja posiada nowoczesny interfejs, który sprawia, że korzystanie z Sofonic jest niezwykle proste i wygodne jak przeglądanie czasopisma.

Aby pomóc wam odkryć jej wszystkie możliwości i funkcje postanowiliśmy przygotować wam ten krótki przewodnik. Oto, jak poruszać się w aplikacji Softonic.

Newsy, recenzje i artykuły: kompletny podręcznik dla systemu operacyjnego

Gdy po raz pierwszy otworzysz aplikacje Softonic pojawi się krótki poradnik, który objaśnia gesty służące do poruszania się po aplikacji. Przesuń placem w lewo aby przejść do ekranu głównego, który wygląda tak:

Jesteś teraz na ekranie głównym aplikacji Softonic. Na początku podpowiemy jak wybrać typ zawartości i określić system operacyjny. Naciskając ikonę z trzema liniami na górze po lewej stronie otworzy się menu.

Przed tobą będzie lista trzech naszych najważniejszych elementów: aplikacje, newsy oraz artykuły. W każdej chwili możesz przechodzić pomiędzy tymi kategoriami i czytać recenzje, najnowsze wiadomości oraz nasze liczne poradniki. Wystarczy tylko kliknąć na jeden z wpisów.

U góry w menu zobaczysz system operacyjny urządzenia. Masz zainstalowaną aplikację na iOS więc wyświetlane są domyślnie treści dla iPada lub iPhone’a. Jeśli chcesz zobaczyć treści dla Mac, Windows lub aplikacji online, możesz to zrobić zaznaczając odpowiedni system operacyjny w menu. Zrobisz to poprzez menu ukazujące się po dotknięciu strzałki.

Nawigacja po aplikacji jest naprawdę prosta, teraz możesz z łatwością odkrywać ciekawe treści.

Odkryj najlepsze aplikacje i dowiedz się, jak z nich korzystać

W dziale aplikacji Softonic znajdziesz szereg programów i gier, które zostały opisane przez naszych redaktorów, a także komentarze użytkowników, filmy i inne materiały związane z danymi aplikacjami. To z pewnością powinno Cię zainteresować.

Na stronie głównej tego menu pojawiają się najnowsze aplikacje, które właśnie zostały zrecenzowane przez redakcję Softonic. Przesuwając palcem w lewo zobaczysz inne listy: najlepszych aplikacji, najchętniej ściąganych oraz najpopularniejszych.

Przesuwając palcem w prawno znajdziesz kategorie tematyczne na które zostały podzielone aplikacje. Naciśnij na jedną z nich aby sprawdzić zbiór aplikacji na wybrany temat. Aby wrócić, wystarczy dotknąć strzałki w lewym górnym rogu.

Poza tym zawsze istnieje możliwość wyszukania konkretnej aplikacji poprzez ikonę lupy w prawym górnym rogu. Wystarczy wpisać nazwę i wcisnąć wyszukaj. Pojawią się tylko te aplikacje, które pasować będą do systemu operacyjnego jaki wcześniej wybrałeś.

Wyniki wyszukiwania można posortować korzystając z dolnego paska. Możesz sortować po ocenie, dacie publikacji, popularności, liczbie pobrań czy głosach użytkowników. Możesz też filtrować aplikacje i pokazać tylko te w języku polskim lub bezpłatne.

Po znalezieniu interesującej aplikacji kliknij na jej ikonę aby uzyskać dostęp do treści. Na nowym ekranie pojawi się recenzja aplikacji, lub w przypadku najważniejszych programów, będzie to strona główna ze wszystkimi artykułami i recenzjami poświęconymi danej aplikacji. W tym przypadku, aby szybko dostać się do recenzji, przesuń palec w lewo.

Aby zainstalować i sprawdzić aplikację kliknij przycisk Zainstaluj – to zielony przycisk po prawej stronie. Otworzy się okienko sklepu, z którego będzie można pobrać aplikacje. Darmowe programy po kilku sekundach będą zainstalowane na naszym urządzeniu.

Nawet w trakcie instalacji możesz przeglądać dodatkowe materiały, aby dowiedzieć się więcej na temat danej aplikacji, aby to zrobić przesuń palcem w lewo. Oprócz filmów, zdjęć i komentarzy użytkowników znajdziesz też odnośniki do podobnych programów oraz samouczki, z których dowiesz się jak korzystać z wszystkich funkcji danego programu.

Otrzymuj informacje o nowościach ze świata aplikacji i gier

Aplikacja Softonic to także źródło najświeższych wiadomości ze świata technologii. Jeśli chcesz być na bieżąco z tyn co w świecie aplikacji i gier piszczy,  wybierz newsy z menu bocznego.

Strona główna sekcji newsy wyświetla najnowsze wiadomości. Przesuwając palcem w lewo zobaczysz najpopularniejsze treści, przesuwając w prawo możesz wybrać kategorię. Także newsy uporządkowane są względem systemu operacyjnego, jeśli jesteś zainteresowany innym systemem musisz zmienić go w bocznym pasku.

Po kliknięciu w tytuł newsa możesz go przeczytać. Po przeczytaniu nie musisz wracać do ekranu, wystarczy, że klikniesz na strzałkę w prawym górnym rogu, a przejdziesz do kolejnej wiadomości w kolejności chronologicznej.

Triki i tutoriale na temat ulubionych aplikacji i gier

Softonic to nie tylko recenzje i nowości. Nasz obszerny przewodnik zawiera też liczne artykuły, opinie, poradniki, porównania i wiele, więcej! Aby uzyskać dostęp do tej części wybierz po prostu artykuły z menu bocznego.

Artykuły działają tak samo jak newsy. Strona główna pokazuje najnowsze artykuły opublikowane przez redakcję Softonic. Przesuwając palcem w lewo zobaczysz najpopularniejsze treści, przesuwając w prawo możesz wybrać kategorię. Artykuły podzielone są według systemu, wybierz więc taki, który cię interesuje, aby przeczytać o nim więcej artykułów.

Podczas czytania artykułu przejdź do kolejnego, klikając na strzałkę w prawym górnym rogu.

Twój przewodnik o aplikacjach zawsze pod ręką

Teraz dzięki aplikacji na iPhone oraz iPad masz dostęp do całej zawartości serwisu Softonic w wygodnym i eleganckim interfejsie dostosowanym do urządzeń mobilnych. Najświeższe wiadomości, artykuły oraz recenzje od teraz będą zawsze pod ręką na twoim ulubionym smartfonie lub tablecie.

Na co czekasz?

Pobierz aplikację Softonic na iPhone, iPad

Pobierz aplikację Softonic na Android

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji