Reklama

Artykuł

Jesteś fanem Realu Madryt? Uważaj na fałszywą stronę logowania do Facebooka!

Paweł Kański

Opublikowany

Jeśli macie Facebooka, a do tego lubicie klub piłkarski Real Madryt – uważajcie na to, gdzie podajecie swoje dane logowania do FB.  Firma Symantec ostrzega, że jej specjaliści natknęli się w internecie na ciekawą i niebezpieczną stronę.

Jest przygotowana w taki sposób, by przypominała stronę logowania do Facebooka. Znajduje się na niej zdjęcie Cristiano Ronaldo oraz herb klubu z Madrytu, a okno logowania zachęca nas do wpisania swoich danych dostępu do serwisu społecznościowego.

Real Madrid - fałszywe okno logowania do konta Facebook

Oczywiście, po ich wpisaniu nie zalogujemy się do Facebooka. Oszuści zdobędą za to nasze dane oraz dostęp do wiadomości, zdjęć oraz innych poufnych informacji jakie mamy zgromadzone na FB. Ładny obrazek to jedynie sposób na to, by wyłudzić nasze dane, wykorzystując zaufanie do światowych marek.

Aby nie dać się oszukać, nigdy nie klikajcie w podejrzane linki, nie podawajcie numeru swoich kart kredytowych, a logując się do usług sprawdźcie czy korzystają one z bezpiecznego logowania za pomocą protokołu HTTPS (zamiast normalnego HTTP). Więcej informacji znajdziecie tutaj:

Źródło

Również może Cię zainteresować