Reklama

Tips & Tricks

Jak żyć bez Picnika? Przegląd najciekawszych alternatyw

Radek Grabarek

Opublikowany

Alternatywy dla serwsu PicnikPicnik to jeden z najpopularniejszych i najprostszych edytorów zdjęć i grafiki online. Problem z tym serwisem był tylko jeden – jak to się pisze: piknik, piknic, czy picknik? Teraz i ten problem znika, gdyż serwis został zamknięty (19 kwietnia 2012). Na szczęście istnieje wiele innych dobrych serwisów online, które oferują podobne, a nawet lepsze narzędzia do edycji fotografii online.

Gdyby ktoś kiedyś zapytał Pana Premiera, jak żyć bez Picnika, oto garść bardzo dobrych odpowiedzi.

picmonkey PicMonkey – to serwis, który stworzyli byli inżynierowie Picnika. Widać jak bardzo są to utalentowani ludzie, skoro potrafili wprowadzić tak wiele pozytywnych zmian. PicMonkey posiada nowoczesny wygląd, a do tego wiele ciekawych i prostych w użyciu filtrów, efektów i narzędzi. Przypomina bardziej popularną aplikację Instagram niż skostniałe i przytłaczające ogromem funkcji programy typu Photoshop. Zdecydowanie wart jest wypróbowania.
Sumo Paint Sumo Paint – jeśli szukasz edytora zdjęć wagi ciężkiej, oto ktoś kto sprosta zadaniu. Sumo Paint niewiele ustępuje tak potężnym narzędziom jak desktopowy Photoshop. Oferuje wiele typów pędzli, kształtów i filtrów. Wspiera warstwy oraz umożliwia podstawową edycję grafiki 3D.
Pixlr stara się połączyć mnogość opcji edycji grafiki z prostotą użytkowania. Pixlr sprawdzi się bardzo wielu sytuacjach. Z wyglądu przypomina Photoshopa, potrafi obsłużyć nawet duże zdjęcia oraz wspiera pliki zapisane w formacie PSD.
iPiccy iPiccy, wzoruje się mocno na Picniku i główne menu przedstawione jest za pomocą kart w górnej części ekranu. Kiedy jednak wybierzemy ostatnią kartę, nazwaną Painter, to przeniesiemy się w tryb bardziej zaawansowanej edycji, przypominający Photoshopa. iPiccy stara się połączyć ogień z wodą, czyli prosty edytor zdjęć ze skomplikowanym narzędziem graficznym, i ta sztuka całkiem dobrze mu wychodzi.
PiZap to najbardziej szalona alternatywa. Jeśli chcesz zmienić zdjęcia, lub wręcz je zniszczyć milionem dodatków, to PiZap będzie jak znalazł. Po prostu to nie jest program na serio. Przyda się jeśli chcemy na zdjęciu dorysować komiksowy dymek, nakleić naklejkę lub przyozdobić je brokatem.
Photoshop Express – ta nazwa mówi sama za siebie. Oczywiście wersja online Photoshopa nie może się równać wersji na Windows czy Mac, ale i tak daje sporo możliwości. Dodatkowo serwis oferuje możliwość przechowywania retuszowanych zdjęć na serwerach serwisu i łatwe dzielenie się nimi ze światem.
via OnSoftware IT
Znacie inne ciekawe serwisy online do obróbki zdjęć? Jakich narzędzi używacie?

Również może Cię zainteresować