Jak zrobić screena na Windows?

Jak zrobić screen?Umiejętność zrobienia screena (zrzutu ekranu) może się przydać każdemu z nas. Takie “zdjęcie” na pewno będzie pomocne graczom lub fanom różnego rodzaju internetowych zjawisk. Co najważniejsze, zrobienie screenshota jest banalnie proste i nie wymaga instalowania żadnego oprogramowania. Oto prosta instrukcja jak zrobić screena w systemie Windows.

  1. Gdy już masz na ekranie “modela”, czyli wiesz co chcesz “sfotografować”, musisz odnaleźć na klawiaturze przycisk Print Screen (czasem podpisany skrótem Prt Scr) i po prostu go wdusić. Windows zrobi zdjęcie ekranu i będzie je trzymał w pamięci – dlatego trzeba je jak najszybciej zapisać!
  2. Zrzut ekranu trzeba teraz otworzyć w jakimś programie graficznym. Najszybszym sposobem będzie zrobienie tego w programie Paint, który jest składnikiem systemu Windows (znajdziecie go w Menu Start, w katalogu Akcesoria). Po otworzeniu programu Paint musimy użyć skrótu klawiszowego Ctrl+V (Wklej) – wtedy obraz ekranu znajdujący się w pamięci zostanie wklejony do programu Paint.
  3. Teraz zrzut możemy zapisać na dysku twardym komputera – od tej pory może go używać jako np. załącznik w wiadomości e-mail.

Jeśli szukasz czegoś bardziej zaawansowanego polecamy dwa programy:

  • Snag It – to wygodny program z kilkoma ciekawymi funkcjami. Aby zrobić screen wystarczy przycisnąć klawisz Print Screen, a zrobiony zrzut automatycznie otworzy się w edytorze Snag It. Dodatkowo można do niego dodać ciekawe efekty np. strzałki lub podkreślenia.Jak zrobić screenshota? Snag It
  • Screenpresso – to darmowy program o możliwościach podobnych do Snag It. Po zrobieniu screenshota można na niego nanieść strzałki, chmurki lub inne graficzne dodatki.
Wczytywanie komentarzy