Reklama

Tips & Tricks

Jak znaleźć taniego ebooka? Sprawdź top 5 porównywarek cen!

Kamil Mizera

Opublikowany

Rozwój cyfrowych publikacji sprawił, że ebooki stały się popularną alternatywą dla papierowych wydań (sprawdź, czym są ebooki tutaj). Również w Polsce można zaopatrzyć się w cyfrowe wydanie ulubionej książki. Wszystko dzięki kilkudziesięciu e-księgarniom działającym w naszym kraju. Tylko, jak znaleźć wśród nich najlepszą ofertę? Pomogą wam w tym porównywarki cen ebooków!

Wprawdzie w Polsce wciąż nie każdą książkę można kupić w elektronicznym wydaniu, to jednak z roku na rok coraz więcej tytułów wydawanych jest w cyfrowej formie. Można je kupować w licznych e-księgarniach, jak Virtualo czy Woblink. Jest ich na naszym rynku zaskakująco dużo i nierzadko każda oferuje daną książkę w innej cenie. Jak znaleźć księgarnię, która sprzedaje danego ebooka najtaniej? Z pomocą przychodzą porównywarki cen e-książek, których również w naszym kraju nie brakuje. Oto kilka z najciekawszych serwisów tego typu.

Jak znaleźć taniego ebooka? Sprawdź top 5 porównywarek cen!

EbookiŚwiatCzytników.pl

Ta porównywarka była chyba jedną z pierwszych w Polsce. Serwis stworzony przez twórcę popularnego bloga Świat Czytników, oferuje porównanie książek z prawie 30 różnych e-księgarni. Wystarczy wpisać tytuł poszukiwanego ebooka, a serwis wyświetli najlepszą ofertę dostępną na rynku oraz alternatywne księgarnie, gdzie również można zakupić książkę. Przy każdej książce znajdziecie informację o cenie, oferowanym f0rmacie (np. EPUB, MOBI) oraz odnośnik do e-księgarni. Porównywarka ma prosty interfejs, chociaż prezentacja wyników jest nieco nieczytelna. Serwis umożliwia również ustawienie filtru na cenę oraz format.

Odwiedź EbookiŚwiatCzytników.pl

UpolujEbooka.pl

Serwis UpolujEbooka stał się w ostatnim czasie niezwykle popularnym miejscem, dla każdego, kto szuka ebookowych okazji. Oprócz wyszukiwania najlepszych ofert, porównywarka wyświetla nowości, promocje oraz polecane tytuły na stronie głównej. Gdy szukamy najlepszej okazji, UpolujEbooka wyświetla nie tylko listę najtańszych ofert, ale również opis pozycji. Poza tym udostępnia opcję śledzenia ceny ebooka. Można dzięki temu poczekać na jeszcze lepszą promocję cenową.

Odwiedź UpolujEbooka

Bookto.pl

Kolejnym serwisem porównującym ceny eboków jest Bookto.pl. Serwis powstał całkiem niedawno. Jego zaletą, oprócz listy ofert cenowych, jest nowoczesny interfejs, który skupia się na prezentowaniu promocji i nowości. Również ta porównywarka oferuje opcję śledzenia danej książki i jej ceny. Za pomocą funkcji book to można określić, jaką cenę maksymalną za daną książkę chcemy zapłacić, a serwis poinformuje nas, gdy ebook będzie właśnie tyle kosztował.

Odwiedź Bookto

SpisTreści.pl

Ciekawa i adekwatna nazwa to połowa sukcesu. Serwis SpisTreści.pl to również porównywarka cen, która wyświetla najlepsze oferty oraz pozwala na śledzenie ceny książki. Jej zaletą jest bardzo prosty interfejs, który skupia się przede wszystkim na wyszukiwaniu.

Odwiedź SpisTreści

Eboo.pl

Na liście porównywarek cen można zamieścić również Eboo.pl. Serwis pozwala filtrować wyniki wyszukiwania ze względu na cenę, format czy e-księgarnię. Wyświetla również najnowsze książkowe promocje. Ma czytelny i prosty interfejs.

Odwiedź Eboo

Która porównywarka jest najlepsza?

Trudno stwierdzić, która z wymienionych wyżej porównywarek cen jest najlepsza. Jeżeli chodzi o sam ich wygląd oraz o funkcje, jakie oferują, jest to kwestia subiektywnego wyboru. Jednym spodoba się nowoczesny interfejs, inni wolą prostszy wygląd. Niektórym przypadnie do gustu funkcja śledzenia cen, innym jest ona niepotrzebna. Można za to sprawdzić, jak dana porównywarka radzi sobie z lokalizowaniem najlepszej oferty.

Zależy to oczywiście od tego, z jakich i ilu źródeł dany serwis pobiera informacje. Im więcej, tym lepiej. Jednak z naszej, czytelniczej, perspektywy liczy się przede wszystkim końcowy rezultat. Przetestowałem więc te pięć porównywarek na 2 książkach: “Ja inkwizytor. Dotyk zła” Jacka Piekary oraz “Religa. Biografia najsłynniejszego polskiego kardiochirurga”. Który serwis najlepiej dobrał ofertę?

W przypadku książki Piekary, zarówno Świat Czytników, jak i UpolujEbooka oraz Bookto wskazały, że najtaniej książkę można kupić w serwisie CDP.pl za 21.42 złotych. SpisTreści w tym przypadku postawił na Koobe i cenę 25.12 zł. Serwis Eboo nie miał tego tytułu w swojej bazie (stan na 23.10.2014).

W przypadku książki o profesorze Relidze, wszystkie wyszukiwarki poradziły sobie bez zarzutu, wskazując cenę 21.60 zł oraz Publio, jako księgarnię z najniższą ceną.

W obu przypadkach najwięcej ofert pokazał Świat Czytników oraz UpolujEbooka (średnio po 15), Bookto pokazało 12, SpisTreści 10, Eboo 1 (pierwszej książki nie znalazł).

Jak widać, większość z obecnych na polskim rynku porównywarek nie ma problemu z wytypowaniem najlepszej oferty, dlatego wybór którejś z nich zależeć będzie od waszych osobistych preferencji.

Osobiście tym, co decyduje w moim przypadku o wyborze, to opcja śledzenia ceny, która pozwala mi polować na fajne okazje.

Zdjęcie: 1

Zobacz także:

Czym są ebooki i dlaczego warto z nich korzystać?

Aplikacje na tablet z Android do czytania ebooków

Jak odczytać plik epub lub mobi na komputerze?

Również może Cię zainteresować