Reklama

Tips & Tricks

Jak znaleźć przecenione aplikacje na Android lub iPhone?

admin

Opublikowany

Czarny Piątek i Cyber ​Poniedziałek to dni, podczas których w USA nawet najdroższe produkty można kupić za grosze. Niektórzy kupują w ich trakcie także aplikacje mobilne, ponieważ w tym okresie Google Play i Apple App Store oferują mnóstwo doskonałych aplikacji po obniżonych cenach lub nawet za darmo.

Płatne aplikacje zwykle kosztują około 2,99 zł, choć niektóre z nich mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych! Naturalnie, mało kto wydaje tyle pieniędzy na aplikacje, ale częste zakupy nawet najtańszych programów też dość szybko zamieniają się w pokaźne kwoty. Na szczęście, wyprzedaże pozwalają troszkę zaoszczędzić.

Jak znaleźć przecenione aplikacje na Android lub iPhone?

W tym artykule opiszemy aplikacje na iOS i Android, które na bieżąco będą Cię informować o najciekawszych przecenach i promocjach. Pamiętaj, działają one cały rok – nie tylko podczas Cyber Poniedziałku!

Aplikacje na iPhone

Appsfire

Użytkownicy iPhone i iPad mają sporo możliwości uzyskania informacji o najlepszych wyprzedażach w App Store. Appsfire jest prawdopodobnie najpopularniejszą aplikacją informującą o najciekawszych przecenach i promocjach. Oferuje ona funkcję szybkiego wyszukiwania, informacje o nowych aplikacjach oraz oceny poszczególnych programów w skali od 1 do 100, co przydaje się przy filtrowaniu wyników. Niestety Appsfire nie ma opcji śledzenia aplikacji, które chciałbyś kupić po niższej cenie. Na szczęście, jest inna aplikacja, która posiada tę funkcję.

Pobierz Appsfire na iOS

Free App Tracker

Free App Tracker pozwala śledzić ceny aplikacji, które są obecnie przecenione lub dostępne za darmo. Co najważniejsze, ten program daje też możliwość śledzenia cen poszczególnych programów, które umieściłeś na specjalnej liście. Niestety, Free App Tracker nie posiada systemu ocen i rekomendacji, które pomogłyby w znajdowaniu wartościowych aplikacji.

Pobierz Free App Tracker na iOS

Apps Gone Free

Jeśli potrzebujesz nieco więcej informacji, Apps Gone Free ze strony App Advice, jest dobrym rozwiązaniem. Przedstawia ona eksperckie recenzje i szczegółowe rekomendacje najlepszych aplikacji na iPhone i iPad z tych aktualnie przecenionych. Oferuje ona też kilka innowacyjnych funkcji. Należą do nich sekcja „Apps Gone Global” i opcja App Bump, która umożliwia poproszenie twórcy danej aplikacji o obniżenie jej ceny.

Pobierz Apps Gone Free na iOS

Na wyróżnienie zasługuje też App Price Drops by Apple Sliced, która pozwoli odnaleźć przecenione aplikacje i obserwować zmiany cen. Polecamy też strony internetowe AppShopper i Appsylum. One również pomogą Ci znaleźć najlepsze promocje w App Store. Ponadto, obie strony oferują przydatne kanały RSS.

Aplikacje na Android

W przeszłości, użytkownikom iOS było dużo łatwiej znajdować przecenione aplikacje niż miłośnikom Android. Jednak teraz sytuacja znacznie się poprawiła. Wspomniana wcześniej Appsfire jest dostępna na Android i oferuje te same możliwości, co wersja na iOS, tzn. oceny, rekomendacje i doskonałą funkcje wyszukiwania. Jest ona szczególnie przydatna w odkrywaniu nowych aplikacji, jeśli nie szukasz czegoś konkretnego. Brakuje jej jednak opcji śledzenia cen wybranych programów.

AppSales

Aplikacją, która oferuje tę opcję jest AppSales. Pozwala ona dodawać aplikacje do listy śledzenia (ang. watch list). Gdy cena aplikacji, która znajduje się na liście, spadnie, AppSales wyśle Ci powiadomienie. Inne przydatne opcje, to możliwość dzielenia się promocjami na Facebooku i Twitterze oraz historia zmian cen.

Pobierz AppSales na Android

AppGratis

AppGratis to kolejna świetna aplikacja, która codziennie oferuje darmowe aplikacje, promocje i inne atrakcje. Każda z oferowanych aplikacji jest testowana przez samego autora. Dość często można dzięki niej znaleźć naprawdę ciekawe pozycje i doskonałe recenzje.

Pobierz AppGratis na Android

AppBrain App Market

AppBrain App Market to bardzo wszechstronna aplikacja, która koncentruje się na rekomendacjach i newsach o najnowszych aplikacjach w Google Play.  Choć nie jest to jej podstawową funkcją, oferuje ona też opcję szukania przecenionych aplikacji.

Pobierz AppBrain App Market na Android

Inną ciekawą apką jest Aptoide – czyli alternatywa dla sklepu Google Play. Niektóre z płatnych aplikacji na Google Play, na Aptoide są dostępne za darmo.

Jeśli szukasz czegoś konkretnego lub po prostu chcesz znaleźć kilka nowych i ciekawych aplikacji w Cyber ​​Poniedziałek (lub przez cały rok), pamiętaj, że są aplikacje, które Ci w tym pomogą.

Autorem oryginalnego artykułu jest Zuzanna Blaszkiewicz.

Również może Cię zainteresować