Jak zdobyć za darmo dodatek Metallic Paint Jobs do Euro Truck Simulator 2?

Jak zdobyć za darmo dodatek Metallic Paint Jobs do Euro Truck Simulator 2?

Metallic Paint Jobs to najnowszy prezent dla fanów symulatora ciężarówek Euro Truck Simulator 2. Ten mini dodatek zawiera 10 nowych wzorów do pomalowania pojazdu. Bazują one na specjalnych metalizujących lakierach, które mienią się w zależności od kąta padania światła, co daje naprawdę unikalne efekty.

Dodatek został udostępniony za darmo do pobrania na Steam dla wszystkich chętnych. Nie jest to jednak do końca proste, trzeba bowiem spełnić kilka warunków.

Jeśli więc wygląd Twojej ciężarówki to kwestia, która naprawdę mocno Cię angażuje, warto zainteresować się Metallic Paint Jobs. Nie ma to jak odświeżyć lakier ukochanego ciągnika i pochwalić się nowymi zdjęciami na World of Trucks!

Poniżej dowiesz się, co trzeba zrobić.

1. Załóż konto w serwisie Steam

Przede wszystkim trzeba posiadać konto w serwisie Steam, gdzie dostępna jest aktualizacja gry Euro Truck Simulator 2 do wersji 1.10. Dodatek Metallic Paint Jobs zadziała tylko z tą wersją symulatora ciężarówek.

W chwili pisania artykułu aktualizacja gry dostępna jest tylko na Steam, w przyszłości będzie można pobrać ją także z oficjalnej strony producenta.

2. Wykonaj aktualizację Euro Truck Simulator 2 do wersji 1.10

Teraz musisz zrobić aktualizację gry ETS2 do wersji 1.10 za pośrednictwem Steam.

Jeśli Twój symulator kupiony został już dawno na Steamie, update wykonał się zapewne sam. Możesz go także zrobić ręcznie. Wybierz grę ze swojej biblioteki, wciśnij prawy przycisk myszki, kliknij we Właściwości, a następnie zakładkę Aktualizacje. Tam znajdziesz szczegóły dotyczące nowy wersji.

Jeśli posiadasz grę z innego legalnego źródła, możesz połączyć ją ze swoim kontem na Steam. Wystarczy wybrać menu Gry > Aktywacja produktu w Steam i przejść przez kolejne etapy procesu aktywacji. Gra zostanie dodana do twojej biblioteki w Steam.

jak aktywowowac cos na steam

3. Załóż konto w portalu World of Trucks

World of Trucks to portal dla fanów gry ETS 2. Tam właśnie, po dokonaniu rejestracji, dostaniesz darmowy kod na Metallic Paint Jobs.

Założenie konta jest szybkie i proste. Potrzebujesz jedynie posiadać oryginalny kod do swojej gry – może być ze Steam lub z innego legalnego źródła.

4. Znajdź darmowy kod dodatku

Po zarejestrowaniu na World of Trucks, w zakładce Events, znajdziesz prezent – darmowy kod do pobrania Metallic Paint Jobs.

darmowy dodatek do ets2

5. Wykorzystaj darmowy kod na Steam

W aplikacji Steam wybierz zakładkę Gry > Aktywacja produktu w Steam i przejdź przez proces aktywacji podając darmowy kod zdobyty w World of Trucks.

6. Pobierz dodatek Metallic Paint Jobs

Znajdź Metallic Paint Jobs w sklepie. Powinien być już dostępny dla Ciebie za darmo i można go dodać do swojej gry.

metallic-paint-jobs

7. Włącz Euro Truck Simulator 2

Kiedy wszystko jest gotowe, wystarczy już tylko włączyć symulator ETS 2 i cieszyć się nowym dodatkiem. Zmiana lakieru ciężarówki jest możliwa po dojechaniu do warsztatu, w którymkolwiek mieście.

mody-do-ets2

Warto?

Dodatek Metallic Paint Jobs na pewno wnosi wiele frajdy dla maniaków tuningowania swoich ciężarówek. Jego zdobycie za darmo wymaga jednak sporo zachodu i założenia dwóch kont, na Steam oraz na World of Trucks.

Jeśli to dla Ciebie za dużo roboty, wystarczy tylko założyć konto na Steam, zaktualizować grę i kupić dodatek (też na Steam) za 1,99 euro.

Powiązanie aktualizacji gry oraz dystrybucji dodatku z platformą Steam wielu graczom na pewno wyda się kontrowersyjne. Taka decyzja została podjęta przez producentów firmy ze względu na, jak twierdzą, łatwość dystrybucji swoich produktów. Co więcej, istnieją spore szanse, że wszystkie kolejne updaty i DLC będą pojawiać się tylko tam. Trzeba więc się do tego pomysłu po prostu przekonać, albo pozostać przy poprzednich wersjach gry.

[Aktualizacja: Update do gry możesz już pobrać bez rejestrowania się w Steam. Tak więc czeka Cię tylko założenie konta w World of Trucks]

Powiązane programy:

Zobacz także:

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji