Jak zarejestrować się w Google Play?

Jak zarejestrować się w Google Play?

Google Play to sklep dla użytkowników telefonów i tabletów z systemem Android. Służy do pobierania darmowych oraz płatnych aplikacji i gier. Dla początkujących użytkowników Google Play przygotowaliśmy cykl artykułów, w których odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania. W części pierwszej odpowiedzieliśmy na pytanie, czy Google Play jest za darmo? Teraz czas na przewodnik krok po kroku, jak zarejestrować się w Google Play.

1. Otwórz aplikację Google Play

Znajdź na ekranie ikonkę z torbą na zakupy i logiem Play – taką jaką widzisz poniżej. Ikonka powinna być podpisana Sklep Play.

Ikona Google Play - Sklepu Play

2. Rozpoczynamy dodawanie nowego konta Google

Kliknij w ikonkę trzech kropek w prawym górnym rogu ekranu, a następnie “Dodaj konto”. Jeśli nie mamy jeszcze konta Google (czyli jeśli nie mamy poczty Gmail czy bloga na Blogspot.com), to zakładamy nowe, klikając w napis “Nowe”.

3. Wybieramy nazwę użytkownika

Raz założone konto Google możemy wykorzystywać do logowania się we wszystkich serwisach Google. Nie musimy korzystać ze skrzynki pocztowej Gmail, ale musimy takie konto założyć. Rejestracja w Google Play wymaga więc stworzenia konta Google, czyli również założenia skrzynki pocztowej w Gmailu.

Czy możliwe jest podanie innego adresu email, na przykład założonego na WP.pl czy O2.pl? NIE. Jeśli nie mamy konta Gmail, to musimy je założyć. Na szczęście nie ma obowiązku korzystania z niego. Naszą pocztę możemy odbierać gdziekolwiek chcemy.

jak założyć konto Google Play

Aby założyć Gmaila potrzebujemy wybrać nazwę użytkownika, na przykład jan.kowalski@gmail.com. Gmail jest niestety bardzo popularną skrzynką pocztową, dlatego znalezienie wolnego adresu może być nie lada wyzwaniem. Co zrobić, kiedy wyskakuje Ci komunikat, że Nazwa jest niedostępna? Dodaj do Twojej nazwy cyfry lub wstaw kropkę gdzieś w środek. Jeśli nie zamierzasz używać tego maila jako swojego głównego, nazwa użytkownika jest nieistotna. Nie może tylko być zbyt skomplikowana do zapamiętania. Musimy przecież pamiętać ten email, jeśli kiedyś wylogujemy się i będziemy chcieli zalogować się ponownie.

4. Zabezpieczenia naszego konta

Jeśli zapomnimy hasło do naszego konta, to możemy je odzyskać. W tym celu musimy wybrać pytanie i znaną tylko nam odpowiedź. Do tego dodajemy inny adres email – już wcześniej przez nas założony. Takie solidne zabezpieczenie przyda nam się również jako ochrona przed przejęciem naszego konta Google przez niepowołane osoby.

jak założyć konto Google Play

5. Dodaj kartę kredytową lub pomiń ten krok.

Jednym z ostatnich etapów jest dodawanie karty kredytowej. Pamiętaj, że nie musisz tego robić! Jeśli nie podepniemy do naszego konta w Google Play karty płatniczej, nie będziemy mogli kupować płatnych aplikacji i gier, ani kupować dodatkowych rzeczy w grach. W Google Play istnieją jednak setki tysięcy darmowych gier i aplikacji, nie musimy więc za nie nic płacić. Więcej na ten temat przeczytaj w artykule Czy Google Play jest za darmo?

Jak zarejestrować się w Google Play

To wszystko. Założyliśmy wspólnie konto w Sklepie Play, teraz możemy pobierać gry i aplikacje na telefon i tablet Android. Jeśli nie wiesz co pobrać, zobacz recenzje gier na Android i aplikacji Android w Softonic.pl.

W następnym odcinku poradnika Google Play pokażemy, jak odzyskać hasło.

Czy podczas rejestracji w Google Play napotkaliście jeszcze jakieś problemy?

Poradnik Google Play:

  • Link Skopiowany!
Wczytywanie komentarzy