Jak zaktualizować Windows XP, Vista i Windows 7 do Windows 8.1

Jak zaktualizować Windows XP, Vista i Windows 7 do Windows 8.1

Migrując do systemu Windows 8.1, powinniśmy rozważyć kilka rzeczy. W przeciwieństwie do systemu Windows 8, nie ma licencji na aktualizację do Windows 8.1. Jednak opłacalna aktualizacja systemów Windows 7, Vista i XP jest nadal możliwa.

Przegląd dostępnych wersji

Windows 8 Full Version:

W przypadku nowych instalacji, nie wymaga istniejącej licencji

Windows 8 Pro Full Version:

W przypadku nowych instalacji, nie wymaga istniejącej licencji

Windows 8 Upgrade:

Aktualizacja z Windows XP, Windows Vista, Windows 7 do Windows 8

Windows 8 Pro Upgrade:

Aktualizacja z Windows XP, Windows Vista, Windows 7 do Windows 8 Pro

Windows 8 Pro Pack:

Aktualizacja z Windows 8 do Windows 8 Pro poprzez odblokować dodatkowych funkcji

Windows 8.1

Dla nowych instalacji lub aktualizacji – nie wymaga istniejącej licencji

Windows 8.1 Pro Full Version:

Dla nowych instalacji lub aktualizacji -nie wymaga istniejącej licencji

Aktualizacja systemu Windows 8: To proste!

Jeśli korzystasz już z Windows 8, nie masz się czym martwić. Instalacja systemu Windows 8.1 przypomina instalację Service Packa w starszych wersjach systemu Windows. Wszystkie zainstalowane programy i aplikacje oraz ustawienia i dokumenty pozostaną bez zmiany.

Przed rozpoczęciem aktualizacji polecamy przeczytać szczegółowe instrukcje przygotowane przez firmę Microsoft dotyczące tego, jak zaktualizować Windows 8 do Windows 8.1.

Aktualizacja Windows 7: dwie alternatywy

Aktualizację systemu Windows 7 do Windows 8.1 przetrwają jedynie ustawienia, pliki i dane osobiste. Natomiast wszystkie programy zostaną skasowane i wymagać będą ponownej instalacji. Microsoft nie umożliwia bezpośredniej aktualizacji Windows 7 do Windows 8.1. Jest natomiast możliwa aktualizacja systemu Windows 7 do Windows 8, a następnie darmowa aktualizacja Windows 8 do Windows 8.1. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że licencja aktualizacji jest tańsza, niż pełna wersja systemu Windows 8.1. Ponadto, wszystkie programy na Twoim komputerze powinny przetrwać ten skomplikowany proces, choć niektóre z nich mogą mieć problemy z działaniem. Z tego powodu, sugerujemy skorzystać wcześniej z programu Windows 8 Upgrade Assistant, który poinformuje nas o potencjalnych problemach.  Być może w Twoim przypadku lepiej zostać przy Windows 7. Dobra rada: By zaoszczędzić, zaktualizuj Windows 7 do Windows 8 Pro. Cenowo, Windows 8 i Windows 8 Pro niewiele się różnią i obie wersje oferują darmową aktualizację do systemu 8.1. A wiecie jaka jest różnica w cenie między Windows 8.1 i Windows 8.1 Pro?  Aż 139 EUR!

Aktualizacja systemu Windows Vista: Upewnij się, że masz Service Pack!

Aktualizacja systemu Windows Vista pozwala jedynie na zachowanie ustawień i plików. Niestety, sztuczka dotycząca Windows 7 nie sprawdzi się w tym przypadku. Teoretycznie, zachowanie zainstalowanych programów poprzez aktualizację do Windows 7 a potem do Windows 8 jest możliwe. Wymagać to będzie jednak posiadania dwóch licencji. Jeśli obawiasz się problemów z brakiem kompatybilności, być może jest to rozwiązanie dla Ciebie. Jeśli się na nie zdecydujesz, koniecznie zainstaluj Windows Vista Service Pack 1. W przeciwnym wypadku utracisz ustawienia zainstalowanych programów. Nie zaszkodzi też zainstalować Windows Vista Service Pack 2. Aktualizując Windows 7 do Windows 8, radzimy zakup Windows 8.1 Pro ze względów opisanych w poprzednim akapicie.

Aktualizacja systemu Windows XP: Prawie tak jak Vista

Sposób aktualizacji Windows XP przypomina sytuację z Windows Vista, choć nie da się zachować ustawień systemowych. Aktualizacja wymaga też instalacji Windows XP Service Pack 3. Podobnie jak w przypadku Windows Vista i Windows 7, zakup Windows 8 Pro pozwoli nam trochę zaoszczędzić.

Podsumowanie

Użytkownicy Windows 8 nie napotkają żadnych problemów z przejściem na Windows 8.1. Aktualizacja jest darmowa, a nasze pliki, programy i ustawienia bezpieczne. W przypadku Windows 7, Vista i XP, system sugerujemy najpierw zaktualizować do Windows 8 Pro. Co ocaleje z poprzedniej instalacji, zależy od tego, z której wersji Windows migrujemy do Windows 8.1. Właściciele tych 3 systemów operacyjnych zaoszczędzą najwięcej kupując własnie Windows 8 Pro.

Więcej o Windows 8.1 przeczytasz tutaj:

Powiązane programy:

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji