Jak zainstalować Windows 8.1?

Jak zainstalować Windows 8.1?

Windows 8.1 jest już dostępny do pobrania. To duża aktualizacja systemu. Kiedyś Microsoft nazwałby ją Service Packiem, teraz po prostu dodano .1 do numeru wersji systemu. Chcesz jak najszybciej dowiedzieć się, jak sprawują się wszystkie nowości Windows 8.1? W tym poradniku przedstawiamy trzy sposoby, jak zainstalować Windows 8.1 na Twoim PC.

Chcesz wiedzieć jakie dokładnie nowości skrywa Windows 8.1? Przeczytaj artykuł Windows 8.1 – wiemy już wszystko!

Zanim zaczniemy jakąkolwiek aktualizację, należy wykonać kopię zapasową najważniejszych danych, jakie przechowujemy na komputerze. Ich utrata może być nieodwracalna. Radzimy przeczytać szczegółowy poradnik przygotowany przez Microsoft ze wszystkimi potrzebnymi informacjami przed aktualizacją do Windows 8.1.

A teraz czas na 3 różne sposoby aktualizacji Windows  do Windows 8.1:

Aktualizacja z Windows 8 do Windows 8.1 prosto z Windows Store

Zanim zainstalujemy aktualizację, trzeba pamiętać, że wymaże ona wszystkie zainstalowane aplikacje. Oczywiście zaraz po wgraniu Windows 8.1 możemy zainstalować te aplikacje ponownie z Windows Store, ale musimy być tego świadomi.

Jak zainstalować Windows 8.1 ze Sklepu Windows?

Wchodzimy na oficjalną stronę Microsoftu, gdzie możemy zaktualizować za darmo Windows 8 do wersji 8.1. Strona wyświetla się poprawnie tylko wtedy, gdy wchodzimy na nią korzystając z Windows 8. Użytkownicy korzystający z innych systemów operacyjnych mogą pobrać pliki ISO z nowym systemem.

Ze względów bezpieczeństwa, jeszcze raz przypominamy o konieczności zrobienia kopii zapasowej systemu. Klikamy Get Update / Zaktualizuj, aby rozpocząć pobieranie. Pobierany plik jest w formacie MSU (Windows Update Standalone Installer). Gdy plik wyląduje na dysku, klikamy go dwukrotnie aby uruchomić instalator.

Teraz będziemy musieli uruchomić ponownie nasz komputer. Potwierdzamy chęć instalacji i Windows 8.1 Preview mamy zainstalowane na naszym PC.

Windows 8.1

Instalacja Windows 8.1 prosto z pliku ISO

Jeśli nie mamy Windows 8 obecnie na naszym komputerze lub nie chcemy instalować systemu przez Sklep Windows, to możemy dokonać aktualizacji za pomocą plików ISO.

Zaczynamy od pobrania plików ISO z Windows 8.1 w wersji 32 lub 64 bity.

Otwórz pobrany plik lub zamontuj plik ISO i otwórz dany obraz płyty. Odpal plik Setup.exe. Następnie postępuj zgodnie z poleceniami.

Zainstaluj Windows 8.1 w wirtualnej maszynie

Możliwość pobrania Windows 8.1 w postaci pliku ISO to doskonała wiadomość dla tych, którzy chcą wypróbować nowości, ale nie chcą narażać się na wszystkie niebezpieczeństwa związane z instalacją nowego systemu lub aktualizacją starego. Dzięki plikom ISO możemy zainstalować Windows 8.1 jako wirtualną maszynę. Używając specjalnego programu tworzymy nowy system operacyjny wewnątrz starego, podstawowego Windowsa. Oto poradnik jak to zrobić.

Pobieramy plik ISO z Windows 8.1 w wersji 32 lub 64 bity. Następnie ściągamy program VirtualBox. Instalujemy ten program i otwieramy. Klikamy “New”, nazywamy system, wybieramy wersję czy jest to 32 czy 64 bitowa instalacja.

VirtualBox
Wybieramy ile RAM-u chcemy przydzielić maszynie wirtualnej.
Quantité de RAM
Wybieramy ile przestrzeni na dysku możemy przydzielić nowemu systemowi.
Espace disque
Następnie wybieramy format maszyny wirtualnej. Polecamy zostać przy formacie VDI.

Możemy wybrać, czy zainstalujemy maszynę wirtualną na dysku twardym czy dysku zewnętrznym. Jeśli chcemy, mamy możliwość zmiany nazwy dysku zewnętrznego. Wciskamy Create.

windows 8.1 instalacja w wirtualnej maszynie
Włączamy maszynę wirtualną i zaznaczamy gdzie jest plik z obrazem systemu.
Spécifier le fichier ISO

Jeśli podczas instalacji wystąpi błąd, jest na niego sposób. Włącz Wiersz poleceń Windows, skopiuj następującą frazę zastępując “VMName” nazwą właśnie utworzonej wirtualnej maszyny (w naszym przypadku jest to “windows81”):

“C:\Program Files\Oracle\VirtalBox\VBoxManage.exe” setextradata “vmname” VBoxInternal/CPUM/CMPXCHG16B 1

Windows 8.1 kod instalacja maszyna wirtualnaOczywiście, jeśli zainstalowaliśmy VirtualBox w innym folderze, musimy zmienić ścieżkę do pliku Exe z programem.

Po wpisaniu powyższej komendy, otwieramy na nowo VirtualBox i odpalamy ponownie maszynę wirtualną z Windows 8.1.

Instalacja Windows 8.1 Preview trwa. Może to zająć trochę czasu. Kiedy się zakończy, czeka nas jeszcze ponowne uruchomienie systemu w maszynie wirtualnej i to koniec. Teraz możemy cieszyć się Windows 8.1 bez konieczności mieszania w podstawowym systemie operacyjnym, który mamy zainstalowany na naszym komputerze.

Testowaliście już Windows 8.1? Co myślicie o tej wersji Windowsa?

Pobierz Windows 8.1:

Powiązane artykuły:

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji