Jak zainstalować tylko Windows Mail z pakietu Windows Essentials 2012

Jak zainstalować tylko Windows Mail z pakietu Windows Essentials 2012

Windows Essentials 2012Windows Essentials 2012 to pakiet programów dopełniających funkcjonalność Microsoft  Windows. Zawiera on najnowszego klienta poczty Windows Mail 2012 (wcześniej znanego jako Outlook Express i Windows Live Mail) oraz cały pakiet mniej lub bardziej przydatnych programów: Microsoft SkyDrive, Writer, Movie Maker, Messenger oraz inne mniej ważne dodatki. Najbardziej przydatnym elementem jest oczywiście klient poczty i większość z Was tylko ten program będzie chciała zainstalować. Poniżej przedstawiam instrukcję jak zainstalować tylko Windows Mail 2012 i nie zaśmiecać sobie komputera niepotrzebnymi aplikacjami z których nie będziecie korzystać.

Przede wszystkim, aby zainstalować Windows Mail 2012 należy pobrać cały pakiet Windows Essentials 2012. Nie ma możliwości pobrania instalatora tylko dla Windows Mail. Pakiet można pobrać klikając TUTAJ.

Po pobraniu i uruchomieniu instalatora pokaże nam się ekran z pytaniem co chcemy zainstalować. Należy oczywiście wybrać drugą opcję “Wybierz programy, które chcesz zainstalować”. Da to możliwość wybrania składników, jakie zostaną zainstalowane na naszym komputerze.

Windows Mail instalacjaW kolejnym kroku musimy wybrać te składniki, które są nam potrzebne. Standardowo wszystkie pola są zaznaczone, należy więc usunąć znaczniki przy programach, których nie chcemy. Pozostawiamy zaznaczenie przy programie Poczta.

Windows Mail instalacjaMyląca może być obecność na liście czegoś co nazywa się Outlook Connector Pack. Nie jest to program pocztowy, a jedynie zestaw dodatków, które przydadzą się jeśli używacie także programu Microsoft Outlook, zawartego w pakiecie Microsoft Office. Do funkcjonowania Microsoft Mail 2012 ten program nie jest zupełnie potrzebny i nie trzeba go instalować.

Po kliknięciu przycisku Zainstaluj rozpocznie się normalny proces instalacji, w którym należy wykonywać po kolei wszystkie wskazane kroki. Po jego zakończeniu na naszym komputerze znajdzie się tylko Windows Mail 2012.

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji