Jak zainstalować mody do gry Euro Truck Simulator 2 (video)

Jak zainstalować mody do gry Euro Truck Simulator 2 (video)

Euro Truck Simulator 2 to jeden z tych symulatorów, który nie traci na popularności mimo upływu czasu. Pojawiające się nowe dodatki (np. Going East), stale wydawane aktualizacje, a także specjalny portal dla fanów gry o nazwie World of Trucks – wszystko to sprawia, że o tej grze zapomnieć nie można.

Jednak najprostszym sposobem na urozmaicenie sobie rozgrywki w symulatorze ciężarówek są mody do ETS 2. Najlepsze z nich (naszym zdaniem) opisaliśmy we wcześniejszym artykule, natomiast teraz pokażemy krok po kroku jak je zainstalować.

Mody pozwalają dodać do symulatora nowy rodzaj ciągnika lub zmienić silnik na mocniejszy. Umożliwiają też takie wariacje, jak prowadzenie autokaru wycieczkowego lub zniesienie limitu prędkości.

Jeśli więc masz już przejechane setki kilometrów na liczniku i gra odrobinę Ci się nudzi, wypróbuj mody do Euro Truck Simulator 2. Dowiedz się, jak to zrobić, czytając poniższy artykuł oraz oglądając pomocne video.

Instalacja modów do ETS 2 to bardzo prosta czynność. Nie trzeba być ekspertem komputerowym. Nie wymaga to też dużej ilości czasu. Oto, co musisz zrobić:

1. Pobierz oprogramowanie do rozpakowywania plików

Większość modów do Euro Truck Simulator 2 jest dostępnych jako skompresowane archiwa. Dlatego potrzebny jest program do rozpakowywania plików.

Jeśli jeszcze nie masz takiego oprogramowania na swoim komputerze, proponuję dwie aplikacje: 7zip oraz WinRAR. Pobierz wybrany program i zainstaluj go.

2. Wybierz mod do ETS 2

Następnie wybierz mod do gry, który Cię interesuje i chcesz zainstalować go w swoim symulatorze ciężarówek. Możesz pobrać któryś z polecanych przez nas w tym artykule o najciekawszych modach do Euro Truck Simulator 2 lub w naszym katalogu modów do ETS 2.

3. Pobierz i rozpakuj mod

Pobierz mod klikając na przycisk “Download”. Mody do ETS 2 są najczęściej plikami ZIP lub RAR. Do rozpakowania archiwum użyj jednego z programów opisanych w punkcie pierwszym niniejszego poradnika.

4. Przenieś rozpakowany mod do odpowiedniego folderu gry

Teraz na swoim komputerze odszukaj niniejszy folder: Moje dokumenty\Euro Truck Simulator 2\mod\. Tam właśnie musisz przenieść rozpakowany plik moda.

5. Włącz grę – gotowe 🙂

Po przeniesieniu pliku pod wskazany folder możesz już włączyć grę Euro Truck Simulator 2. Mod będzie już zainstalowany.

Jak widać, cały proces wcale nie jest skomplikowany. Po kilku chwilach możesz cieszyć się nowymi dodatkami do gry ETS 2.

W razie problemów obejrzyj video i zobacz jeszcze raz na filmie jak to zrobić po kolei.

Jeśli nie chcesz instalować dodatków, ale chcesz urozmaicić sobie grę, wypróbuj nasze sposoby na to jak zdobyć nieograniczoną liczbę pieniędzy w Euro Truck Simulator 2.

A Ty znasz jakieś ciekawe mody, które mógłbyś polecić nam i naszym czytelnikom? Czekamy na komentarze!

Artykuł został aktualizowany w dniu 13.11.2013

Lista plików do pobrania:

Zobacz inne artykuły o Euro Truck Simulator 2:

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji