Jak zainstalować czcionkę w systemie Windows?

Jak zainstalować czcionkę w systemie Windows?

Jak zainstalować czcionkę na Windows?
Dobrze dobrana czcionka potrafi ożywić plakat, grafikę lub prezentację. Sek w tym, że wielu z nas po pobraniu fajnej czcionki nie za bardzo wie co z nią zrobić. No właśnie, jak zainstalować czcionkę w systemie Windows? Na nasze szczęście, jest to czynność bardzo prosta bez względu czy korzystamy z Windows XP, Vista czy najnowszej “siódemki”.

Po pobraniu czcionki, którą chcemy użyć w edytorze tekstu lub grafiki, jej instalacja może przebiegać na dwa sposoby.

  • Czcionkę, po wypakowaniu z pliku archiwum (jeśli była oczywiście spakowana), należy po prostu skopiować do folderu Fonts, który znajduje się w folderze Windows. Plik czcionki (posiadają zazwyczaj rozszerzenia TTF, TTC, a rzadziej PFB i PFM) możemy też zainstalować przy pomocy Panelu Sterowania. Należy tam odnaleźć folder Czcionki i skopiować tam pobrany plik.

    Jak zainstalować czcionki?

  • Istnieje jeszcze łatwiejszy sposób, aby zainstalować czcionkę! Wystarczy bowiem, że klikniemy prawym przyciskiem myszy na pobrany plik i wybierzemy opcję Zainstaluj. W ten sposób czcionka zostanie umieszczona w folderze Fonts i od razu pojawi się możliwość skorzystania z niej w edytorach tekstowych i graficznych.

    Jak zainstalować czcionki?

Mam nadzieje, że ten krótki tekst rozwieje wszelkie Wasze wątpliwośći dotyczące instalowania czcionek w systemie Windows. Pytania możecie zadawać w komentarzach!

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji