Reklama

Tips & Tricks

Jak zablokować reklamy w przeglądarce Chrome i Firefox?

Gosia Mikowska

Opublikowany

jak zablokować reklamyNie wiem jak dla Was, ale dla mnie natarczywe reklamy potrafią być zmorą codziennego korzystania z Internetu. O ile nie mam nic przeciwko neutralnym bannerom, o tyle animowane, migające, a czasem nawet i grające ogłoszenia uważam za zbyt inwazyjne.
Dlatego próbuję się ich pozbyć, wykorzystując dostępne do tego narzędzia.

Jednym z nich jest program Adblock Plus. To darmowy dodatek do popularnych przeglądarek Firefox i Chrome, który blokuje wyświetlanie reklam.

Adblock Plus wyłącza reklamy w formie animowanych bannerów, pop-upów oraz filmów video, które są zbyt natarczywe i nie mają bezpośredniego związku z oglądaną witryną. Eliminuje także obrazkowe reklamy na Facebooku, czy Youtube, co poprawia czytelność obu serwisów.

Co ciekawe, aplikacja Adblock Plus blokuje jedynie natarczywe reklamy, które przeszkadzają w odbiorze stron www. Program nie wyłącza ogłoszeń tekstowych, które są nieduże, statyczne i nie przeszkadzają czytelnikowi w odbiorze treści. W ten sposób strony www mogą nadal na siebie zarabiać.

Instalacja Adblock Plus

Adblock Plus dostępny jest jako rozszerzenie do przeglądarek www. Największą jego zaletą jest to, że wystarczą dwie minuty na zainstalowanie programu i od razu można o nim zapomnieć. Działa samodzielnie i nie trzeba zmieniać nic w ustawieniach, aby reklamy były skutecznie blokowane.

Jeśli używasz przeglądarki Firefox

1. Pobierz Adblock Plus dla Firefox i zainstaluj rozszerzenie.

Jak wyłączyć reklamy
2. Po zainstalowaniu będzie ono widoczne w formie małej ikonki w dolnym pasku przeglądarki. Tu możesz zmieniać opcje Adblock Plus oraz włączać lub wyłączać aplikację w zależności od potrzeb.

Jak zablokować reklamy

Jeśli używasz Google Chrome

1. Pobierz Adblock Plus dla Chrome i zainstaluj rozszerzenie.

Jak pozbyć się reklam

2. Po zainstalowaniu będzie ono widoczne w formie małej ikonki w prawej górnej części przeglądarki. Tu możesz zmieniać opcje Adblock Plus oraz włączać lub wyłączać aplikację w zależności od potrzeb.

Jak wyłączyć reklamy

Co jeszcze potrafi Adblock Plus

Adblock Plus automatycznie blokuje reklamy, ale program posiada różne dodatkowe funkcje, które można samodzielnie zmienić w ustawieniach programu. Oto one:

  • Możesz zainstalować dodatkowe filtry, które zupełnie wyłączą reklamy na stronach.
  • Możesz samodzielnie określać, na których stronach blokować reklamę, a na których nie.
  • Możesz dodatkowo ochronić się przed szkodliwym oprogramowaniem malware. Jeśli masz już zainstalowany Adblock, kliknij tutaj.
  • Możesz wyłączyć działanie przycisków serwisów społecznościowych takich jak Facebook, Twitter, czy Google Plus. Jeśli to zrobisz, te strony nie będą zbierały informacji o Twoich poczynaniach w sieci. Jeśli masz zainstalowany Adblock Plus, kliknij tutaj by to zrobić.

Czy Was też denerwują zbyt natrętne reklamy w internecie? Mam nadzieję, że Adblock Plus Wam pomoże.

Do pobrania:

Przeczytaj inne artykuły:


Również może Cię zainteresować