Jak za darmo opublikować galerię zdjęć w Internecie

Jak za darmo opublikować galerię zdjęć w Internecie

Galeria online za darmo
Często zdarza się, że mamy zestaw zdjęć, który chcielibyśmy komuś pokazać. W dzisiejszych czasach można bez problemu opublikować album na Facebooku, ale co jeśli ktoś nie ma tam konta? Do dyspozycji mamy jeszcze wiele serwisów dla fotografów, galerii online itd. Część z nich jest darmowa, inne są płatne, wszystkie jednak wymagają rejestracji i przejścia żmudnych procedur. Dodatkowo w wielu przypadkach nasze fotki będą widoczne dla wszystkich, którzy trafią na daną stronę. Nie zawsze udostępnianie światu fotek z imprezy to dobry pomysł. Istnieje jednak darmowy sposób na szybkie stworzenie galerii zdjęć online i pokazanie jej tylko wybranym osobom. Jak to zrobić? Szczegóły w dalszej części wpisu.

Stworzenie galerii i udostępnienie jej znajomym jest bardzo proste. Przede wszystkim potrzebne nam będzie konto w usłudze Dropbox. W artykule Dysk w chmurze bez tajemnic. Część 2: Dropbox możecie przeczytać co to jest i jak z niej korzystać. Kiedy już zainstalujecie Dropboxa (do pobrania na Windows oraz Mac), wystarczy w jego folderze utworzyć nowy katalog, o nazwie takiej jaką ma mieć nasza galeria, a następnie skopiować do niego zdjęcia.

Następnie, należy przejść do folderu głównego Dropbox, kliknąć na katalog galerii prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję Dropbox>Get link.

Galeria w Dropbox

Otworzy to gotową galerię w przeglądarce internetowej. Teraz wystarczy tylko skopiować link do galerii z paska adresu przeglądarki i przesłać go znajomym na GG, czy w mailu. Dostęp do zdjęć będą miały tylko osoby, którym podacie ten link. Galerii nie będzie można wyszukać w Google, ani dotrzeć do niej w żaden inny sposób.

Galeria Softonic w DropboxGalerie utworzone w Dropbox wyglądają elegancko i są funkcjonalne.Zdjęcia możemy przeglądać w widoku listy, miniaturek oraz pełnoekranowym. Można je także pobrać na dysk. Naszą galerię stworzoną w ten sposób możecie zobaczyć TUTAJ. Co o niej sądzicie?

Wczytywanie komentarzy