Jak wysyłać samokasujące się wiadomości w iOS8

Jak wysyłać samokasujące się wiadomości w iOS8

Wiadomości ulegające autodestrukcji? Już nie tylko Snapchat, ale także oficjalny komunikator Apple oferuje takie możliwości. W iOS 8 można wysyłać wiadomości z okresem ważności.

Apple ponownie kopiuje najlepsze pomysły konkurencji. Tym razem chodzi o możliwość wysyłania wiadomości, które po określonym czasie będą niemożliwe do ponownego odczytania. Po prostu znikną ze skrzynki. Tak jak ma to miejsce w komunikatorze Snapchat oraz w eksperymentach Facebooka. To przydatne rozwiązanie, które teraz jest dostępne w iMessages, czyli wiadomościach wysyłanych pomiędzy użytkownikami sprzętu Apple.

Zdradzamy sposób jak wysyłać wiadomości o określonym terminie ważności.

Nie więcej niż dwie minuty

Zanim zaczniemy wysyłać wiadomości, należy ustawić ich okres ważności. Aby to zrobić, należy wejść w ustawienia telefonu  Ustawienia>Wiadomości i wybrać wygaśnięcie wiadomości audio po 2 minutach oraz wygaśnięcie wiadomości także po 2 minutach. Niestety możemy ustawić albo 2 minuty, albo Nigdy. Brakuje innych opcji.Expire time

Teraz, aby wysłać wiadomość, która ma ulec autodestrukcji, w trakcie rozmowy ze znajomymi, naciśnij i przytrzymaj przez chwilę ikonę aparatu, po lewej stronie pola wprowadzania wiadomości. Pojawi się opcja robienia zdjęcia lub nagrywania wideo.

Scegli tra foto e video

Jeśli wybierzesz nagrywanie, to automatycznie rozpocznie się kręcenie filmu, można będzie wybrać czy mamy używać przedniej lub tylnej kamery, korzystając z klasycznych systemowych przycisków do zmiany tych ustawień.

Można dotknąć czerwonego przycisku aby zatrzymywać i wznawiać nagrywanie, a kiedy skończymy nagrywać, możemy przejrzeć film i zdecydować, czy chcemy go przesłać dalej czy usunąć.Riproduci video, invialo o eliminalo

Aby wysłać zdjęcie procedura jest taka sama, wybierz ikonę aparatu, wybierz najlepsze zdjęcie i wyślij je znajomemu.

Natomiast do wysyłania wiadomości głosowej należy wybrać ikonę mikrofonu, która znajduje się po prawej stronie. Po dotknięciu automatycznie rozpocznie się nagrywanie, a po puszczeniu przycisku następuje zatrzymanie. Możemy wysłać wiadomość poprzez wciśnięcie strzałki lub usunąć ją krzyżykiem.

Audiomessaggio

A jeśli chcę wysłać zdjęcie, które nie zniknie?

Możemy też wysyłać “normalne” zdjęcia i filmy, które nie będą znikały po dwóch minutach. Wtedy dotykamy ikony aparatu tylko na sekundę. Pojawi się standardowe pole wyboru zdjęć i nagrań z biblioteki lub możliwość stworzenia nowych.

Invia foto normale

Takie zdjęcia wrzucone do wiadomości nie ulegają autodestrukcji i są wyświetlane w tradycyjny sposób.

Foto a tempo - effetto fumettoTak wygląda informacja o wiadomości audio, która już straciła swoją ważność

Wiadomości audio, możemy oczywiście zmienić, aby nigdy nie ulegały archiwizacji w ustawieniach. Tak jak wcześniej to opisywaliśmy.

Zarezerwowane dla użytkowników iOS 8

Zdjęcia, filmy i wiadomości głosowe ulegające autodestrukcji wysyłane z poziomu iOS 8 działają wyłącznie w najnowszym mobilnym systemie Apple, a wkrótce na komputerach z OS X Yosemite. Nie otrzymają ich posiadacze wcześniejszych wersji iOS oraz osoby, którym wyślemy mmsy na Android, czy Windows Phone.

Wysyłając znikające zdjęcia upewnijmy się, że osoba po drugiej stronie też korzysta z iOS 8. W innym wypadku mogą nie ulec autodestrukcji.

To nie wszystkie nowe funkcje iOS 8. Zobaczcie inne możliwości jakich nabierają po aktualizacji iPhone’y i iPady.

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji