Jak wyłączyć internet w telefonie z Windows Phone?

Jak wyłączyć internet w telefonie z Windows Phone?

Smartfon bez internetu, jest jak ryba bez wody. Wprawdzie można za jego pomocą dzwonić, wysyłać SMS-y czy robić zdjęcia, ale dopiero po podłączeniu do sieci możemy poznać jego prawdziwą moc. Przeglądanie stron internetowych, czatowanie przez komunikatory, sprawdzanie serwisów społecznościowych, pobieranie gier i aplikacji. Nic jednak nie jest za darmo, a internet kosztuje. Co zrobić, aby nie okazało się, że korzystanie z funkcji telefonu kosztuje nas zbyt dużo?

Twoja Nokia Lumia, lub inny smartfon z Windows Phone na pokładzie, by tętnić życiem, musi być podłączony do internetu. Nie od dziś operatorzy komórkowi oferują odpowiednie pakiety, dzięki którym można korzystać z sieci. Mają one jednak ograniczenia w transferze danych. By go oszczędzić lub nie przekroczyć, czasami warto jest wyłączyć dostęp do internetu z 3G. Tylko, jak ro zrobić, jeżeli właśnie dostało się nowy telefon z tak unikalnym systemem, jak Windows Phone? Oto krótki poradnik, jak wyłączyć internet w Nokia Lumia lub innym telefonie z Windows Phone.

1. Znajdź ustawienia telefonu z Windows Phone

Po uruchomieniu nowego telefonu z Windows Phone zobaczysz główny pulpit upstrzony interaktywnymi kafelkami. No dobrze, tylko, gdzie w tym wszystkim są ustawienia smartfonu? To proste. Wystarczy, że przesuniesz po ekranie palcem w lewo. Pojawi się wówczas alfabetyczna lista wszystkich aplikacji na Windows Phone. Znajdź ikonkę Ustawienia, przesuwając listę do góry, lub wpisz słowo “ustawienia” w wyszukiwarce u góry ekranu.

Windows Phone ustawienia

2. Przejdź do ustawień sieci komórkowej

Po przejściu do ustawień telefonu z Windows Phone, wyświetli Ci się długa lista różnego typu funkcji. Przesuwając palcem po ekranie w górę, poszukaj opcji “sieć komórkowa” i kliknij w nią. System przeniesie Cię do kolejnej karty, w której znajdziesz informacje na temat sieci.

Windows Phone sieć komórkowa

3.Wyłącz transmisję danych

W karcie sieci komórkowej, pod hasłem “transmisja danych” znajdziesz funkcję włączania lub wyłączania dostępu do internetu przez 3G. Jeżeli domyślnie ta funkcja jest włączona, kliknij w ikonkę. Wówczas wyświetli się lista opcji, ograniczająca się do dwóch działań. Teraz wystarczy tylko kliknąć “wyłączona”, aby odciąć telefon od dostępu do internetu przez 3G.

Windows Phone transmisja danychDzięki temu prostemu zabiegowi możesz wyłączyć dostęp do internetu przez sieć komórkową. Równie łatwo możesz ten dostęp przywrócić. Choć bez włączonej transmisji danych nie da się przeglądać sieci, to zawsze możesz połączyć swój telefon z wybraną siecią Wi-Fi i dalej cieszyć się urokami internetu na swoim smartfonie z Windows Phone.

Korzystacie z pakietów danych w telefonie czy raczej z Wi-Fi?

Zobacz także:

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji