Jak wyłączyć Flash w YouTube i przesiąść się na player HTML5

Youtube HTML 5

YouTube wyświetla swoje filmy i klipy wideo korzystając z Adobe Flash. Jeszcze do niedawna nie było z tym większych problemów. Jednak wraz z coraz większą ilością zasobów wideo oraz możliwością wyboru różnych jakości obrazu Flash staje się coraz większym obciążeniem dla naszego komputera. Na szczęście jest pewna alternatywa.

Część materiałów wideo dostępnych na YouTubie możemy obejrzeć w playerze wykorzystującym HTML5. Musimy tylko korzystać z nowoczesnej przeglądarki internetowej, być zalogowanym do serwisu YouTube i zaznaczyć pewną opcję. Jaką? Odpowiedź znajdziecie w rozwinięciu wpisu.

Jak włączyć player HTML5 w YouTube?

Upewnij się, czy korzystasz z najnowszej wersji przeglądarek takich jak:

A teraz zajrzyj na stronę ustawień HTML5 w YouTube. Na dole strony należy kliknąć w “Dołącz do grona użytkowników wersji próbnej HTML5”.

Youtube HTML5 FirefoxOglądanie wideo w YouTube za pomocą HTML5 ma swoje ograniczenia:

  • Nie wszystkie wideo możemy oglądać na pełnym ekranie.
  • Klipy wideo z reklamami nie są dostępne przez player HTML5 i zostaną odtworzone za pomocą Flasha.
  • Mozilla Firefox i Opera nie wspierają wideo w formacie H.264, wyłącznie te w formacie WebM. Z tego powodu lepiej przesiąść się na Google Chrome, która to przeglądarka radzi sobie z obiema formatami wideo.

Jak zablokować Flash w Firefox i Google Chrome?

A co jeśli chcemy zupełnie pozbyć się Flasha z naszej przeglądarki? Na ratunek przychodzi dodatek Flashblock:

Flashblock dla Mozilla Firefox

Flashblock dla Google Chrome

Flashblock blokuje cały flash jaki występuje na stronie internetowej. W przypadku YouTube blokuje okienko z wideo. Na szczęście jednym kliknięciem możemy je odblokować i obejrzeć.

via OnSoftware EN

Wczytywanie komentarzy