Jak włączyć film na iPadzie lub iPhonie przy użyciu VLC?

Jak włączyć film na iPadzie lub iPhonie przy użyciu VLC?

VLC w końcu na iPada i iPhona! Część z Was pewnie używa tego programu do odtwarzania plików video na Windows lub Mac. Teraz pojawiła wersja VLC przygotowana specjalnie na system iOS. Aplikacja jest za darmo i pozwala oglądać filmy na iPadzie, iPhonie i iPodzie touch, jeśli posiadają wersję systemu iOS 5.1 lub wyżej.

Szybka synchronizacja urządzenia przed wyjściem i możesz obejrzeć film na swoim tablecie lub telefonie gdzie tylko chcesz – nawet bez dostępu do internetu. Brzmi super, prawda?

Niestety aplikacja jest dosyć trudna w obsłudze. Po jej włączeniu nie za bardzo wiadomo co zrobić. Dlatego opisałam 3 najprostsze sposoby na to, jak użyć VLC i otworzyć film na tablecie lub telefonie – używając iTunes, Dropbox oraz przez WiFi.

Od razu zaznaczam, że VLC na iOS nie jest jeszcze do końca dopracowane. Przegrywanie filmów nie działa perfekcyjnie, czasem pojawiają się błędy i można się zdenerwować. Ale moim zdaniem warto powalczyć, żeby potem móc zabrać ze sobą filmy na wakacyjny weekend w plenerze.

Jak to zrobić?

1. Zainstaluj aplikację VLC

W pierwszej kolejności zainstaluj VLC na iOS na wybranym przez Ciebie urządzeniu. Aplikacja działa na iPadach, iPhonach i iPodach z systemem iOS 5.1 lub nowszym.

W App Store znajdziesz wiele aplikacji z VLC w nazwie, ale VLC o które nam chodzi nazywa się “VLC for iOS” i ma taką ikonę:

Jak wlaczyc film na tablecie

2. Synchronizacja filmów przez iTunes

Pierwszy sposób na przegranie filmów to użycie programu iTunes. W tym celu:

  • Podłącz swoje urządzenie do komputera, z którym zazwyczaj go synchronizujesz
  • Wybierz swój iPhone, iPad lub iPod w menu iTunes i przejdź do zakładki “Apps”
  • Przewiń w dół, do sekcji “File Sharing”
  • Na liście “File Sharing” znajdziesz VLC
  • Przenieś z komputera plik video do okienka “VLC Documents”
  • Po przegraniu film pojawi się w aplikacji VLC na Twoim urządzeniu

3. Integracja z Dropboxem

VLC pozwala pobrać film bezpośrednio z serwisu Dropobox. W tym celu wybierz z aplikacji zakładkę “Dropbox” i zaloguj się na swoje konto. VLC pobierze wybrany przez Ciebie plik video do pamięci urządzenia.

Ten sposób ma taki minus, że trzeba dwa razy przegrywać film. Najpierw na Dropbox, a potem na tablet lub telefon. Poza tym ilość miejsca w chmurze jest mocno ograniczona. Ale to wygodne rozwiązanie dla tych, którzy nie używają iTunes.

jak-wlaczyc-film-na-telefonie

4. Strumieniowanie przez WiFi

Bardzo wygodną opcją VLC jest przegrywanie filmów przez WiFi. W menu aplikacji VLC wybierz opcję “Wifi Upload” i ustaw ją na “ON”. Pojawi się adres http z numerkami, który musisz wpisać w przeglądarkę internetową (Firefox, Chrome, Safari…) na swoim komputerze.

jak uruchomic video na ipadzie

Po przepisaniu adresu, w przeglądarce pojawi się menu VLC, które pozwoli Ci przegrać film na urządzenie.

jak otworzyc film na ipadzie

Jakie formaty plików odtwarza VLC?

Aplikacja VLC na iOS jest za darmo i obsługuje rozmaite formaty video. Pozwala na otwarcie między innymi filmów typu AVI, DivX, MKV czy WMV. Plików nie trzeba wcześniej konwertować żadnym innym programem.

Video nie może być jednak zbyt duże. Przy bardzo wysokiej rozdzielczości, a tym bardziej w przypadku filmów HD, aplikacja VLC odtwarzała filmy z problemami. Odtwarzaniu brakowało płynności, pojawiały się też rozmazane plany w miejsce szczegółów. VLC jednak ostrzega za każdym razem, gdy jakość video przekracza możliwości urządzenia.

Aplikacja VLC zdecydowanie nie jest prosta w obsłudze i działa ze sporymi problemami, ale mimo wszystko jej pojawienie się to świetna wiadomość dla wszystkich, którzy chcą oglądać filmy na tablecie czy telefonie.

Powiązane aplikacje:

Powiązane artykuły:

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji