Jak w prosty sposób sprawić by Facebook wyświetlał nam aktywność konkretnego znajomego

Jak w prosty sposób sprawić by Facebook wyświetlał nam aktywność konkretnego znajomego

FacebookCodziennie statystyczny użytkownik Facebooka publikuje ogromną ilość zmian statusów, zdjęć, kliknięć lubię to i innych aktywności. Żeby uniknąć powodzi statusów i aktualizacji, Facebook filtruje całą aktywność naszych znajomych i wyświetla nam to, co automatyczny algorytm uzna za ważne.

Niestety może się zdarzyć, że z jakiegoś powodu aktywność konkretnej osoby przestanie się nam wyświetlać. Można to zmienić, zmieniając odpowiednie opcje w menu wyświetlania, ale istnieje na to prostsza i bardziej przyjazna metoda. Jak sprawić by statusy znajomego wyświetlały nam się częściej?

Rozwiązanie znajdziecie poniżej.

Algorytm Facebooka automatycznie dobiera posty jakie są nam wyświetlane i dokonuje tego na podstawie kilku czynników. Możemy zatem wpłynąć na Facebooka, by ten wyświetlał nam czyjeś wpisy, bez potrzeby grzebania w ustawieniach.

Jak w prosty sposób sprawić by Facebook wyświetlał nam aktywność konkretnego znajomego

Najprostszym na to sposobem jest po prostu porozmawianie z daną osobą na czacie. Dzięki temu Facebook uzna, że skoro ten ktoś jest na tyle bliski, że rozmawiamy z nim, to warto nam wyświetlić jego aktualizacje. Powyższą metodę przetestowałem osobiście i rzeczywiście jest ona dość skuteczna. Oczywiście warto zamienić z tą osobą kilka słów przynajmniej raz w miesiącu, żeby Facebook wiedział, że nadal się kolegujecie i nie przestał pokazywać aktualizacji.

Znacie jeszcze jakieś ciekawe efekty działania algorytmów Facebooka?

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji