Jak usunąć Oś czasu z Facebooka?

Jak usunąć Oś czasu z Facebooka?

Proces przełączania użytkowników serwisu Facebook na nowy widok ich profilu (Oś czasu) znacząco przyspieszył. Jeśli jeszcze nie macie Osi czasu, w poprzednim wpisie instruowałem jak można włączyć ją już teraz. Co jeśli jednak nowy profil został Wam włączony, a wcale tego nie chcieliście? Jak usunąć tą upierdliwą Oś czasu z Facebooka?

W Internecie można znaleźć mnóstwo poradników jak to zrobić. Niestety, mam dla was złą wiadomość. Wszystkie instrukcje, sztuczki, triki, tutoriale i poradniki jak się pozbyć Osi czasu z FB to ściema. Pamiętacie, gdy po uruchomieniu Śledzika, na Naszej Klasie krążyły łańcuszki w stylu: “wklej ten tekst, jeśli zrobi to 10 tys. osób to wyłączymy śledzika”? Instrukcje jak usunąć Oś czasu z Facebooka są równie skuteczne jak łańcuszki na Śledziku i w taki sam sposób wprowadzają użytkowników w błąd.

Czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal

Większość instrukcji krążących po Internecie bazuje na pewnym triku. Najczęściej spotykana porada polega na dokonaniu delikatnej zmiany w ustawieniach naszej przeglądarki internetowej, tak aby przedstawiała się ona jako Internet Explorer 7 (można w tym celu użyć dodatku User Agent Switcher lub podobnego). Oś czasu Facebook do poprawnego działania wymaga IE 8 lub nowszego i w przypadku korzystania ze starszej wersji, po prostu się nie wyświetla i widzimy starą wersję profilu. Jeśli nie macie ochoty bawić się ze zmianą ustawień przegladarki, możecie pobrać dodatek Timeline Remove dla Firefox lub Timeline Remove dla Google Chrome. Ukrywa on Oś czasu, bez żadnego wysiłku i dodatkowych czynności. Nie rozwiązuje to jednak naszego problemu. Oś czasu, choć niewidoczna na naszym komputerze, jest dostępna dla wszystkich naszych znajomych, a także dla nas, jeśli zalogujemy się do Facebooka w innej przeglądarce lub na innym komputerze.

Zamiast usuwać, dostosuj

Cała ta zabawa w kotka i myszkę nie ma sensu i jest jedynie stratą czasu. Oś czasu zagościła na Facebooku na stałe i nie da się jej usunąć, a udawanie, że jej nie ma to chyba najgorsze z możliwych rozwiązań. O wiele lepiej w odpowiedni sposób skonfigurować Oś czasu i dostosować ją do naszych upodobań. Jak to zrobić, napisałem we wcześniejszym wpisie – Jak skonfigurować Oś czasu w swoim profilu na Facebooku. Konfigurując Oś czasu, zamiast ja zakrywać, zyskujemy wpływ na jej wygląd oraz możemy kontrolować nasze ustawienia prywatności. Zawsze to lepiej widzieć jakie informacje o nas są dostępne dla innych.

Wyjście ostateczne

Jeśli nawet po skonfigurowaniu Osi czasu, nadal nie możesz jej znieść, istnieje jeden skuteczny sposób, by usunąć Oś czasu z Facebooka. Niestety jest on dość radykalny. Ponieważ funkcja ta jest nierozerwalnie związana z serwisem Facebook, aby skasować Oś czasu, musisz usunąć konto na FB. Tylko, czy aby na pewno tego chcesz?

Wczytywanie komentarzy