Jak rozpocząć korzystanie ze Skype i dzwonić za darmo przez internet?

Jak rozpocząć korzystanie ze Skype i dzwonić za darmo przez internet?

Co to jest Skype i jak dzwonićProgram Skype to właściwie synonim darmowych rozmów przez internet. Pozwala na dzwonienie między dwoma komputerami niezależnie od tego, gdzie one się znajdują. Można rozmawiać podobnie jak przez telefon, a oprócz tego zobaczyć się w kamerce internetowej!

Jeśli nie używasz jeszcze Skype, najwyższa pora to zmienić! Dla wszystkich osób, które nie mają jeszcze Skype przygotowaliśmy krótki poradnik o tym jak zainstalować program i jak rozpocząć korzystanie z tej szczególnie przydatnej aplikacji. Przeczytaj i zacznij używać Skype do rozmów przez internet!

1. Co potrzeba, by używać Skype?

Program Skype jest darmowy. Wystarczy zainstalować go na komputerze, utworzyć konto użytkownika i znaleźć osobę, z którą chcesz porozmawiać. Przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się jak wykonać te czynności krok po kroku.

Do wykonywania rozmów przez internet będziesz też potrzebować dodatkowego sprzętu. Ale bez obawy – nie jest on drogi. Musisz mieć najprostszy mikrofon, słuchawki (lub ewentualnie podłączone jakiekolwiek głośniki) oraz ewentualnie kamerkę internetową. Jeśli używasz laptopa, istnieje duże prawdopodobieństwo, że w Twoim komputerze wszystkie te rzeczy są już zainstalowane 🙂

Oprócz tego, aby korzystać ze Skype Twój komputer musi mieć połączenie z internetem. Im szybszy masz internet, tym większa szansa na dobrą jakość połączenia oraz lepszy obraz video.

Co to jest Skype

2. Zainstaluj program na komputerze

W pierwszej kolejności pobierz Skype ze strony Softonic klikając na ikonkę “Free Download”. Następnie zainstaluj program postępując według wskazówek, jakie pojawiać się będą na ekranie.

Jeśli nie czujesz się pewnie co do instalacji programu, dodatkowo pomoże Ci przygotowany przez nas film o tym, jak zainstalować Skype krok po kroku.

3. Załóż konto Skype

W następnej kolejności potrzebujesz na tej stronie założyć konto Skype. Stworzysz tu własny profil użytkownika, który będzie widoczny dla Twoich znajomych.

Podczas rejestracji musisz wymyślić unikalną nazwę użytkownika Skype. Przemyśl dobrze swój wybór, ponieważ później nie będzie można jej zmienić.

Jeśli posiadasz konto na Facebooku lub konto Microsoft, możesz zalogować się do programu Skype używając tych danych i nie trzeba wtedy rejestrować się jako nowy użytkownik.

Jak zainstalować Skype

4. Zaloguj się do programu

Kiedy masz już założone konto, otwórz program i wpisz nazwę swojego użytkownika oraz hasło.Co to jest Skype

5. Dodaj znajomych

Teraz czas poszukać innych użytkowników. Musisz znać konto Skype osoby, do której chcesz zadzwonić. Aby to zrobić wybierz “Kontakty” a następnie “Dodaj kontakt”.

Jeśli wybierzesz opcję “Importuj kontakty” masz możliwość dodać swoich znajomych z Facebooka lub z Microsoft Outlook.Jak dzwonić ze Skype

6. Przetestuj mikrofon i słuchawki

Na liście swoich kontaktów znajdziesz użytkownika “Echo / Sound Test Service”. Jest to robot Skype, do którego możesz zadzwonić na próbę by przetestować swój mikrofon i słuchawki.

7. Czas wykonać pierwszą rozmowę na Skype!

Wszystko już gotowe! Czas wykonać pierwszą rozmowę na Skype. Wybierz osobę, do której chcesz zadzwonić i kliknij na “Zadzwoń” aby wykonać rozmowę głosową. Jeśli chcesz by była to videokonferencja, wybierz przycisk “Rozmowa wideo“.

Jak dzwonic przez komputer

8. Skype na telefony stacjonarne i komórki

Program Skype pozwala też dzwonić na telefony stacjonarne oraz komórki. Te połączenia są jednak płatne według specjalnego cennika Skype. Często połączenia okazują się tańsze niż z telefonu stacjonarnego, dlatego warto rozważyć tę opcję.

Aby wykonywać takie rozmowy musisz doładować swoje konto. Zrobisz to używając karty kredytowej lub przelewu bankowego. Aby wykonać wpłatę kliknij na swój profil w programie Skype, następnie wybierz opcję “Doładuj konto Skype”.

Jak doładować konto Skype

Mam nadzieję, że ten poradnik pomoże Ci rozpocząć korzystanie ze Skype. Czy są jeszcze jakieś inne rzeczy, jakie chcesz wiedzieć o tym programie? Napisz nam w komentarzach, a postaramy się pomóc!

Pobierz:

Przeczytaj inne artykuły o Skype:

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji