Jak przywrócić przycisk Start w Windows 8?

Menu start pojawiło się pierwszy raz w Windows 95 i było z nami aż do teraz, i premiery Windows 8. Dla wielu przycisk Start jest symbolem Windows. Stamtąd otwieramy programy, szukamy plików lub otwieramy okno Komputer z dostępem do naszych dysków twardych.

W Windows 8 przycisk start znika. Gwałtu rety! Co robić, jak żyć?! Nie tylko Wy przyzwyczailiście się do przycisku Start. Jako, że natura nie znosi próżni, sprytni programiści stworzyli aplikacje, które przywracają przycisk Start w Windows 8.

ViStart

ViStart dostępny do pobrania tutaj, to program, który przywraca Menu Start znane z Windows Vista i 7. Oryginalnie zaprojektowany dla Windows XP, ale na Windows 8 działa też bardzo dobrze.

Programy, które przypięte są do Menu Start możemy dodawać i usuwać w katalogu C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs

Start 8

Start 8 możemy pobrać z tej strony – przywraca sam przycisk Start, ale nie Menu Start. Klikając w Start otrzymamy więc ekran wszystkich aplikacji rodem z nowego kafelkowego interfejsu Windows 8:

Start 8 Windows 8

Metro UI Tweaker

Metro UI Tweaker dostępny do pobrania tutaj to z kolei o wiele bardziej zaawansowane narzędzie. Za jego pomocą możemy nie tylko przywrócić przycisk Start, ale także wykonać większe modyfikacje wyglądu systemu Windows 8. Jakie? Możemy wyłączyć nowy wygląd Eksploratora Windows (czyli tego okna, w którym przeglądamy pliki i foldery na dysku), który teraz zawiera tak zwaną “wstążkę” – typ menu znany z Microsoft Office 2007 i 2010.

Mamy też możliwość dodania nowych elementów do kafelkowego interfejsu Windows 8:

Windows 8 Menu Switcher

Windows 8 Menu Switcher dostępny do pobrania tutaj to z kolei najprostszy w obsłudze program z całej listy. Wystarczy jeden klik i włączamy Menu Start, a jeśli zmienimy zdanie, zaraz możemy wrócić do standardowych ustawień Windows 8. Prościej się nie da.

Program po instalacji znajdziemy w pasku systemowym koło zegara, jako białą ikonkę Windows.

Co sądzicie o zniknięciu przycisku Start w Windows 8? Będziecie używać tych programów, aby przywrócić Start do Waszego Windows 8?

Autorem artykułu jest Radek Grabarek.

Wczytywanie komentarzy