Reklama

Jak przyspieszyć swój komputer?

Jak przyspieszyć swój komputer?

Twój komputer jest bardzo powolny, a każda czynność, oznacza dłuższą chwilę spędzoną przed komputerem? Zła wiadomość jest taka, że być może czas rozważyć zakup nowszej maszyny, bo ta ma już swoje lata i młodość za sobą.

Dobrą wiadomością, jest to, że nadal możesz używać swojego komputera i uzyskać z niego trochę więcej mocy, bez wydawania pieniędzy. Zastosuj sztuczki, które opisujemy poniżej, a zobaczysz, że ułatwi ci to codzienną pracę na komputerze.

Zainstaluj programy czyszczące

Podczas uruchamiania systemu Windows, ładowanych jest nawet kilkanaście ociężałych programów, których potem nie wykorzystujemy. Kiedy ilość zużywanych zasobów rośnie, wraz z liczbą takich programów, komputer mimowolnie staje się ospały i działa bardzo wolno. Jeśli w tym samym czasie próbujemy otworzyć jeszcze kolejne programy, nic dziwnego, że maszyna potrafi się zawiesić.

Soluto pomaga usunąć programy, które spowalniają nasz komputer

Najprostszym rozwiązaniem, jest usunięcie programów, które startują wraz z uruchomieniem systemu Windows. Ale jak się do tego zabrać? Czasem ciężko połapać się w gąszczu zainstalowanych programów, zatem radzimy skorzystać z Saluto. Jest to program do czyszczenia Windowsa, który poprowadzi użytkownika przez cały proces.

Ustaw podstawowy motyw systemu Windows

Przezroczyste okienka i dodatkowe animacje, potrafią wydłużyć o kilka sekund otwieranie takiego okna. Lepiej jest zatem wyłączyć wszystkie efekty. Windows staje się wtedy mniej atrakcyjny dla oka, ale z pewnością szybszy. Decyzja należy do Ciebie.

Ustaw podstawowy motyw Windows, a komputer na pewno odrobinę przyspieszy

Kliknij prawym przyciskiem myszy na pulpicie i wybierz polecenie Personalizuj. Ustaw podstawowy temat, a po kilku sekundach, zauważysz że wszystkie przezroczystości zniknęły. Poprawa szybkości działania systemu, powinna być widoczna od razu.

Odinstaluj antywirusa (nie żartuję)

Antywirus, to jeden z tych programów, które zużywają najwięcej zasobów komputera. Wyłączenie go może być najprostszym sposobem na przyspieszenie działania systemu. Windows bez antywirusa jest bezpieczny, jeśli zastosujemy odpowiednie środki ostrożności.

Wersje portable antywirusów, są uruchamiane tylko wtedy, kiedy zajdzie taka potrzeba. Na przykład: Comodo Cleaning

Co jednak zrobić, jeśli podejrzewasz, że jakieś złośliwe oprogramowanie wdarło się do Twojego komputera? Możesz użyć antywirusów w wersji portable lub antywirusa na CD, Skanują one komputer z taką samą skutecznością jak tradycyjne programy antywirusowe, a nie zajmują tyle miejsca w pamięci.

Usuń niepotrzebne pliki

W dzisiejszych czasach, niewielki dysk twardy o pojemności można zapełnić bardzo szybko. Kiedy jest on zapchany, system będzie potrzebował więcej czasu na wykonanie nawet prostego działania.

SpaceSniffer analizuje wszystkie pliki i foldery, ukazując zajętą przez nie pamięć, w postaci czytelnej grafiki.

Pobierz SpaceSniffera i używaj go, aby sprawdzić, które pliki zajmują najwięcej miejsca na twardym dysku. Jest to najszybszy sposób, aby na pierwszy rzut oka zobaczyć, co zagraca twój dysk.

Defragmentuj dysk twardy

Po oczyszczeniu dysku ze zbędnych plików i programów, należy wykonać defragmentację dysku. Sprawi to, że programy będą potrzebować mniej czasu na uruchomienie.

Istnieje wiele dobrych defragmentatorów, jednak jednym z najlepszych jestt Defraggler, który uzupełnia się z Auslogics Disk Defrag Screensaver. Ten ostatni, jest połączeniem wygaszacza ekranu z programem do defragmentacji dysku.

Korzystaj z aplikacji w przeglądarce

Dla każdej ciężkiej aplikacji, znajdziemy jakąś lżejszą alternatywę. Jeśli chcesz edytować swoje zdjęcia, a Photoshop zajmuje zbyt wiele miejsca i pamięci, możesz użyć Photoshop Online Tools, czyli wersji przeglądarkowej tego popularnego programu.

Aplikacja internetowa Photoshopa

Korzystaj z takich aplikacji internetowych jak Google Drive czy Pixlr i nie martw się zużyciem zasobów. Jednak wcześniej zapoznaj się z rankingiem przeglądarek, aby wybrać i zainstalować najlepszą przeglądarkę dla swoich potrzeb.

Zobacz także:

Co to są sterowniki i do czego służą?

Jak usunąć pliki na zawsze?

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Reklama

Reklama

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji

Reklama