Jak przenieść swoje rozmowy z WhatsApp do innego telefonu?

Jak przenieść swoje rozmowy z WhatsApp do innego telefonu?

Zmieniacie telefon i chcecie nadal cieszyć się archiwum waszych rozmów z WhatsApp? Radzimy jak to zrobić.

WhatsApp w przeciwieństwie do wielu innych komunikatorów nie przechowuje swoich danych w chmurze na serwerach, a w pamięci lokalnej naszego telefonu. Wraz ze zmianą urządzenia, tracimy więc do nich dostęp. Można jednak temu zaradzić przez skopiowanie odpowiednich plików i przeniesienie ich do nowego smartfona.

Utwórz kopię zapasową na starym telefonie

Prawie wszystkie wersje WhatsApp oferują możliwość zapisywania kopi zapasowej rozmów w pamięci telefonu lub na karcie pamięci SD. Sposób jej wykonywania jest nieco inny w zależności od systemu operacyjnego w naszym smartfonie:

  • Android: Ustawienia > Czat > Zapisz rozmowy
  • iPhone: Ustawienia > Czat > Kopiuj rozmowy (synchronizuj z iCloud)
  • BlackBerry: Konfiguracja > Dostosuj > Historia wiadomości
  • Windows Phone: Konfiguracja > Kopia bezpieczeństwa
  • Nokia S60: Ustawienia > Historia czata > Zapisz historię rozmów

Teraz macie już zapisane rozmowy na karcie SD lub w pamięci telefonu. Ścieżka i nazwa pliku również różni się między systemami. Aby je skopiować należy podłączyć telefon do komputera przy pomocy kabla USB:

  • Android: \sdcard\WhatsApp\Databases\msgstore.db.crypt
  • iPhone: net.whatsapp.WhatsApp\Documents\ChatStorage.sqlite
  • BlackBerry: \SD Card\databases\WhatsApp\messagestore.db
  • Windows Phone: \SD card\WhatsApp\WinPhoneBackup
  • Nokia S60: \wa\MsgStore.bak (wygasa po upływie 7 dni)

Przywróć wiadomości WhatsApp na nowym telefonie

Przywrócenie czatów na innym telefonie jest proste. Wystarczy włożyć starą kartę SD lub skopiować pliki do pamięci wewnętrznej urządzenia i uruchomić po raz pierwszy WhatsApp.

W pierwszej kolejności należy przywrócić stare wiadomości WhatsApp

Jeśli uruchomiliście WhatsApp już wcześniej, to archiwalnych rozmów nie będzie. Należy więc aplikacje odinstalować, przenieść kopie i zainstalować WhatsAppa ponownie. W przypadku iPhone’a kopia zapasowa zapisywana jest w iCloud, więc niczego nie musicie ruszać, wystarczy połączyć się z internetem.

Przesiadka z iPhone na Android…

Aby przenieść rozmowy z aplikacji WhatsApp dla iPhone’a na telefon z Androidem należy skorzystać z WhatsApp Migrator. Program ten automatycznie konwertuje bazy danych z formatu używanego w iPhone’ie na te, z których korzysta Android.

Aplikacja dba o wszystko za wyjątkiem usuwania kopii zapasowej z iPhone’a. To trzeba zrobić za pomocą specjalnych narzędzi iPhone Backup Extractor (Windows) lub iPhone / iPod Touch Backup Extractor (Mac).

iPhone Backup Extractor pozwala wyciągnąć bazę danych z WhatsApp  (źródło)

Migrowanie pomiędzy innymi systemami, jak na przykład z Symbiana na Androida lub z BlackBerry na Androida jest technicznie możliwe ale skomplikowane. Według naszej wiedzy nie ma narzędzi, które ułatwiają ten proces.

Na wszelki wypadek zawsze możecie wysłać swoje archiwum rozmów emailem ze starego telefonu, tak aby nie stracić dostępu do wartościowych konwersacji.

Przeczytaj także:

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji