Reklama

Tips & Tricks

Jak pożyczyć grę na Steam?

Gosia Mikowska

Opublikowany

Czy pożyczanie gier na Steam jest możliwe? Byłoby super, gdyby dało się pograć w grę zakupioną przez naszego kolegę czy koleżankę i dzięki temu zaoszczędzić parę złotych (by wydać je, na jakiś inny hit).

Na szczęście dla nas Steam pozwala w pełni legalnie pożyczać gry innym osobom. Serwis pozwala autoryzować 5 kont innych użytkowników lub 10 komputerów. Dzięki temu można grać w gry, których sami nie mamy, ale które kupili nasi znajomi. To trochę jakby zjeść ciastko i mieć ciastko.

Jak pożyczyć grę na Steam?

Czytając poniższy poradnik, dowiesz się, jak to zrobić. Od razu mówię, że potrzebna będzie ścisła współpraca między Tobą a znajomym, z którym chcesz współdzielić bibliotekę gier.

Jak pożyczyć od kogoś grę na Steam?

1. Zaloguj się na konto i włącz Steam Guard

W pierwszej kolejności musisz włączyć funkcję Steam Guard. Jest to rodzaj specjalnych zabezpieczeń do konta Steam.

Włącz aplikację Steam i zaloguj się na swoje konto. Wejdź w menu SteamUstawienia, a następnie w sekcję Konto. Sprawdź, czy masz włączony Steam Guard. Jeśli tak jest, przejdź do następnego punktu.

co-to-jest-steam

Jeśli Steam Guard nie jest włączony, musisz zweryfikować swój adres email. Zrobisz to w tej samej zakładce, bo tu właśnie są dane dotyczące Twojej poczty. Steam wyśle do Ciebie link, który musisz kliknąć. Po weryfikacji maila uruchom i wyłącz aplikację Steam dwa razy pod rząd. Steam Guard powinien być już włączony.

2. Poproś znajomego o dostęp do konta

Teraz Twój znajomy, od którego chcesz pożyczać gry, musi zalogować się na konto na Twoim komputerze. Dokładnie tak. To znaczy, że albo musi pofatygować się do Ciebie do domu, albo może też udostępnić Ci hasło, jeśli macie do siebie tak duże zaufanie.

3. Wejdź w ustawienia rodzinne

Kiedy Twój znajomy jest zalogowany w Steamie na Twoim komputerze, musi wejść w menu Steam, wybrać Ustawienia, a następnie kliknąć sekcję Rodzinne. Tam na liście będzie mógł odnaleźć Twoje konto. Niech zaznaczy je na liście i zaakceptuje zmiany, klikając przycisk Autoryzuj ten komputer.

udostepnianie gier na steam

4. Ponownie zaloguj się na swoje konto

Po ponownym zalogowaniu na własne konto w bibliotece gier znajdziesz wszystkie tytuły, które mogły być udostępnione przez znajomego. Niektóre z nich z powodu licencji nie mogą być używane przez więcej niż jedną osobę, ale większość na pewno tak.

Czy to działa?

Pożyczenie gier na Steam działa bardzo dobrze i jest w pełni legalne. Są pewne konkretne ograniczenia, jak na przykład to, że dwie osoby nie mogą korzystać jednocześnie z tej samej biblioteki. To znaczy w tym samym czasie możesz grać albo Ty, albo Twój znajomy – nawet jeśli włączacie dwie różne gry. No ale zawsze można się jakoś umówić.

Oprócz tego ważny jest też komputer, z którego korzystamy. Autoryzacja na pożyczanie dotyczy zarówno konta, jak i naszego urządzenia. Jeśli zalogujemy się do siebie na innej maszynie, do dyspozycji będzie tylko nasza własna biblioteka.

Jeśli będziecie mieć jakieś problemy, piszcie do nas w komentarzach. A przy okazji polecam też inne artykuły z naszej serii o Steam:


Również może Cię zainteresować

 1. Jak założyć grupę na Facebooku za pomocą aplikacji Groups

  Jak założyć grupę na Facebooku za pomocą aplikacji Groups

  Więcej
 2. Sztuczki Windows: zatrzymaj irytujące animacje GIF na stronach internetowych

  Sztuczki Windows: zatrzymaj irytujące animacje GIF na stronach internetowych

  Więcej
 3. Jak pisać inną czcionką w serwisach Facebook, Twitter i YouTube?

  Jak pisać inną czcionką w serwisach Facebook, Twitter i YouTube?

  Więcej