Jak pobrać na dysk swoje dane z Facebooka

Zapisz swoje dane z FacebookaOdkąd dołączyłem do Facebooka prawie 4 lata temu nazbierało mi się na nim całkiem spora liczba danych. Mam tu na myśli umieszczone zdjęcia, wideo, posty czy archiwum rozmów na czacie.

Wszystkie te rzeczy znajdują się gdzieś na profilu i o ile nie ma problemu z odnalezieniem starszych zdjęć, to przeczesanie archiwum rozmów jest już sporym kłopotem. Fajnie by było mieć wszystkie te dane w jednym miejscu! Podobnie w przypadku gdybym chciał usunąć konto na FB, chciałbym zachować wszystkie informacje, które kiedyś na nim umieściłem.

Na szczęście, istnieje opcja dzięki której możemy pobrać całe archiwum naszej aktywności na Facebooku i po prostu zapisać je na dysku twardym. Oto krótki poradnik o tym jak pobrać i zapisać na dysku twardym całą Waszą historię z “życia” na Facebooku.


Po zalogowaniu się do Facebooka, trzeba uruchomić opcję ustawienia konta, a następnie wybrać pobierz kopię swoich danych z Facebooka.

Pobierz kopię swoich danych z facebooka

Aby zacząć generowanie swojego archiwum kliknij w zielony przycisk uruchom moje archiwum.

Pobierz swoje dane z FacebookaPo kliknięciu w przycisk trzeba jeszcze podać własne hasło do logowania, a wtedy rozpocznie się proces generowania Twojego własnego archiwum. Może to jednak potrwać nawet do kilku godzin, więc trzeba uzbroić się w cierpliwość. Po ukończeniu procesu dostaniesz na swój adres e-mail link do pobrania archiwum.

Email z linkiem do pobrania Twoich danych

Co znajdziesz w swoim archiwum? Na pewno dodane przez Ciebie zdjęcia, filmy, posty z tablicy, archiwum wiadomości oraz rozmów prowadzonych przez czat, a także częściowe dane Twoich znajomych (imiona, nazwiska, a także adresy e-mail niektórych z nich).

Czego na pewno nie znajdziesz w swoim archiwum? Nie ma w nim zdjęć i zmian statusów znajomych i danych personalnych, podobnie jak Twoich komentarzy pod ich postami.

Pobrane dane można swobodnie przeglądać w postaci lokalnej strony internetowej, aby to zrobić nie trzeba mieć nawet połączenia z internetem!

Facebook pozwala też na pobranie tzw. rozszerzonego archiwum. Znajdują się tam dużo bardziej szczegółowe rzeczy takie jak: lista aplikacji z których się korzystało, dane dotyczące usuniętych znajomych, adresy e-mail z których korzystaliśmy (nawet jeśli zostały one później usunięte), wysłane, zaakceptowane i odrzucone zaproszenia do kontaktów, a nawet lista adresów IP z których logowaliście się na swój profil.

Jak widać, Facebook wie o nas całkiem sporo. Dlatego, jeśli pobierzesz swoje archiwum strzeż go jak oka w głowie! Znajduje się w nim bardzo wiele prywatnych informacji, które nie powinny dostać się w niepowołane ręce.

Wczytywanie komentarzy