Jak pobierać z Vimeo?

Choć to YouTube jest niekwestionowanym liderem pod względem popularności i ilości zamieszczonych tam filmików, to wiele ciekawych materiałów wideo znajduje się tylko w serwisie Vimeo.com. Jeśli znajdziemy jakiś naprawdę fajny filmik, teledysk lub małą etiudę filmową, jasnym jest, że chcemy mieć ją na dysku i nie być zależnym od połączenia z Internetem.

Jak pobrać filmik wideo z Vimeo?

Vimeo oferuje bardzo prosty sposób, aby ściągnąć wideo, bez konieczności instalacji żadnego programu. Niestety nie wszystkie filmy można tak ściągać z Vimeo, ale warto przynajmniej sprawdzić czy jest to możliwe.

Aby pobrać filmik z Vimeo wystarczy się zarejestrować i zalogować. Jeśli nie mamy konta na Vimeo to naszym oczom ukarze się taki widok:

Rejestracja nie trwa jednak długo i jest darmowa. Kiedy już jesteśmy zalogowani i znaleźliśmy filmik który chcemy ściągnąć musimy tylko wiedzieć gdzie umieszczona jest opcja pobierania. Zaznaczyliśmy ją na poniższym screenie:

jak ściągnąć film w vimeo

Teraz wystarczy tylko kliknąć prawym przyciskiem myszki w “Download this video” i z menu, które się pojawi wybrać “Zapisz element docelowy jako…”. To wszystko. Oto najprostszy sposób jak zapisać filmiki z Vimeo.

Co jednak zrobić kiedy przy danym filmiku nie znajdziemy linku pobierania? Wtedy trzeba skorzystać z jednego z programów z listy Pobieranie z vimeo.

Możemy skorzystać na przykład z programu Free Vimeo Downloader. Umożliwia on pobieranie filmików z Vimeo bez konieczności instalacji. Ściągać możemy na raz nawet więcej niż jeden plik wideo. Jednocześnie możemy prosto konwertować pobrane wideo na dowolny format. Przyda się to, gdy ściągnięty z Vimeo plik chcemy wgrać na urządzenie mobilne, komórkę, mp4 lub tablet.

Wczytywanie komentarzy