Jak odzyskać zdjęcia, wiadomości i inne pliki z iPhone’a, iPada i iPoda

Jak odzyskać zdjęcia, wiadomości i inne pliki z iPhone’a, iPada i iPoda

To katastrofa, gdy przypadkowo usuniemy zdjęcia z iPhone’a lub iPada, zwłaszcza gdy nie są zapisane w serwisach iTunes lub iCloud. Czy można je jakoś odzyskać?

Odzyskiwanie skasowanych zdjęć z iPhone’a, iPada lub iPoda wydaje się być trudne. W końcu urządzenia te nie mają karty SD i nie są widoczne jako twarde dyski. Skorzystanie z takich aplikacji jak Recuva jest więc niemożliwe.

Często inni użytkownicy zalecają wykonanie Jailbreaka na wypadek zaistnienia takiej sytuacji. Nie jest to jednak konieczne. Wystarczy skorzystać z programu do odzyskiwania plików z iOS-a bez modyfikacji systemu.

1. Zainstaluj Dr. Fone dla iOS-a

Narzędzie Dr. Fone specjalizuje się w odzyskiwaniu danych z telefonów i tabletów, które nie łączą się z komputerem jako dyski zewnętrzne. Dr Fone. dla iOS-a obsługuje iPhone’y, iPady oraz iPody Touch. Program jest płatny, ale darmowa wersja pozwala sprawdzić, czy rzeczywiście działa i odzyskuje dane. Po zakupie można korzystać z niego wielokrotnie.

2. Podłącz iPhone’a / iPada / iPoda do PC

Podłącz telefon lub tablet do komputera z systemem Windows, aby został rozpoznany. Dr Fon wymaga zainstalowanego iTunesa na komputerze. Jeśli go nie masz, najnowszą wersję znajdziesz tutaj. Po podłączeniu i rozpoznaniu urządzenia w aplikacji Dr. Fone opcje będą już aktywne.

Kiedy Dr. Fone będzie gotowy, kliknij zielony przycisk Start Scan, aby rozpocząć wyszukiwanie usuniętych plików.

3. Odzyskaj pliki znalezione dzięki Dr. Fone

Po kilku minutach na ekranie powinny wyświetlić się pliki znalezione przez Dr. Fone’a. Podzielone są one kategorie: zdjęcia i filmy, wiadomości i załączniki, kontakty i rozmowy, notatki głosowe, notatki, itd…

Odzyskiwanie plików jest proste, wystarczy wybrać pliki i kliknąć przycisk przywróć.

Po aktualizacji do iOS-a 8 pojawia się folder usunięte zdjęcia

Jeśli macie możliwość, to polecamy instalację systemu iOS 8 w iPhonie lub iPadzie. Wśród nowych funkcji iOS-a 8 pojawił się także folder z niedawno usuniętymi zdjęciami.

W iOS-ie 8 znajdziemy folder ostatnio usunięte zdjęcia (źródło)

Dla wielu może być to ratunek przed przypadkowo usuniętymi zdjęciami. Ponadto zawsze warto mieć włączone tworzenie kopii zapasowej w iCloud lub innej usłudze przechowywania kopii w chmurze.

Zobacz także:

Jak odzyskać usunięte dane na telefonie z systemem Android

iOS 8: jak zainstalować nowy system na iPhonie, iPadzie i iPodzie Touch

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji