Reklama

Jak odczytać plik epub lub mobi na komputerze?

Jak odczytać plik epub lub mobi na komputerze?

Epub i mobi to dwa rodzaje plików, za którymi kryją się ebooki. Najłatwiej uruchomić je na urządzeniach mobilnych, które świetnie nadają się się do czytania książek. Ale co, jeśli chcemy otworzyć plik epub lub mobi na komputerze? Może niekoniecznie do wielogodzinnego czytania, ale żeby po prostu przejrzeć zawartość ebooka, albo znaleźć w nim na szybko potrzebną informację?

W takim przypadku z pomocą przychodzi program Calibre. Jego najważniejsze trzy zalety są następujące: działa skutecznie, jest całkowicie darmowy, a do tego dostępny na różne systemy operacyjne. Poza tym ma jeszcze kilka innych przydatnych funkcji, które na pewno przydadzą się fanom ebooków. Ale zacznijmy od początku – oto co musisz zrobić, by otworzyć dokument epub lub mobi na komputerze z Windows:

1. Pobierz i zainstaluj Calibre

Pobierz program Calibre na Windows, Mac lub Linux i zainstaluj.

2. Włącz aplikację

Włącz aplikację i przejdź kolejne etapy konfiguracji. Program zapyta Cię o preferowany język aplikacji, o katalog, w którym zapisywać będzie książki oraz spróbuje się też dowiedzieć, czy masz już jakiś czytnik.

3. Dodaj książkę

Kiedy Calibre jest otwarty, wciśnij w lewym górnym rogu w ikonę książki, aby dodać nowy tytuł do kolekcji.

dodaj-ksiazki-calibre

4. Wybierz plik epub lub mobi

Teraz wybierz plik epub lub mobi, który chcesz otworzyć na komputerze, a zostanie on dodany do biblioteki książek.

epub-mobi

5. Zaznacz wybraną książkę

W głównym menu programu Calibre zaznacz przed chwilą dodaną książkę. Po prawej stronie pojawi się jej okładka.

jak otworzyc mobi

5. Otwórz wybraną książkę

W następnej kolejności kliknij dwa razy w wybraną książkę lub w ikonkę lupy, by wyświetlić zawartość ebooka.

otworzyc-ebook-na-pc6. Gotowe

Plik epub lub mobi pojawi się w czytelnej formie, niczym prawdziwa książka. Po wciśnięciu przycisku F11 możesz przeglądać ją w trybie pełnoekranowym. A klikając na fioletowe strzałki przeskoczysz na kolejne strony.

epub-mobi-na-pc

Co jeszcze potrafi Calibre?

Nasz tutorial pokazuje krok po kroku jak otworzyć plik ebooka na komputerze przy użyciu Calibre, ale program ten posiada o wiele więcej opcji i może z powodzeniem stać się wirtualną biblioteką na naszym dysku. Można w nim wygodnie czytać książki (na tyle, na ile może być to wygodne przed komputerem) – przeglądać spis treści, powiększać i pomniejszać tekst, dodawać zakładki.Calibre posiada też wbudowaną wyszukiwarkę ebooków, która pozwala przejrzeć ofertę najpopularniejszych księgarni internetowych i porównać ceny. A dla bardziej zaawansowanych użytkowników, istnieje też możliwość konwertowania ebooków do innych formatów.

Pobierz:

Zobacz też:

Aplikacje na tablet z Android do czytania ebooków

Najlepsze aplikacje do czytania komiksów na tablecie i komputerze

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Reklama

Reklama

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji

Reklama