Reklama

Tips & Tricks

Jak najwięcej zaoszczędzić przy kupowaniu gier na Steam?

Maria Baeta

Opublikowany

W Steam znajdziemy wiele świetnych gier zarówno dla komputerów z systemami Windows, Mac OS X oraz Linux. Niestety gry nawet w cyfrowej dystrybucji są drogie. My radzimy jak zaoszczędzić.

W naszym poradniku prezentujemy kilka sztuczek, które pozwalają na oszczędności w serwisie Steam oraz uniknięcie nieprzyjemnych niespodzianek. Przeczytajcie, a później korzystajcie z dobrodziejstwa cyfrowej dystrybucji!

Jak najwięcej zaoszczędzić przy kupowaniu gier na Steam?

1.Korzystaj z rabatów

Jak w każdym tradycyjnym sklepie, tak i w wirtualnym sklepie z grami Steam znajdziemy liczne wyprzedaże. Dokładnie, tak samo jak w przypadku klasycznych sklepów, mamy tutaj przedświąteczne i wakacyjne promocje. W tym okresie można naprawdę zaoszczędzić. Zarówno pełne wersje gier, jak i dodatki do nich są obniżone nawet o 75%. Zdarza się, że gry kosztujące normalnie 50 Euro, można dostać za mniej niż 13 euro.

W okresie promocyjnym na Steam w dobrych cenach znajdziemy zarówno klasykę, jak i najnowsze pozycje.

2.Spiesz się powoli

Okazje na Steam czasem trwają przez kilka dni, ale czasem jedynie przez kilka godzin. Niekiedy rzeczywiście warto się pośpieszyć gdy jest promocja. Nie śpieszmy się jednak z nowymi tytułami. Czasem warto odczekać kilka dni, aby zyskać rabat 50% lub nawet 75%. W serwisie Steam naprawdę często nadarzają się rewelacyjne okazje.

3.Zobacz wszystkie dostępne opcje zakupu

Kiedy decydujesz się zakupić jakąś grę na Steam, to warto zobaczyć wszystkie dostępne opcje. Często oprócz samej gry dostępne są też zestawy z dodatkami DLC, cyfrowymi książkami, ścieżkami dźwiękowymi i innymi bonusami. Może okazać się, że gry z dodatkami są w bardzo podobnej cenie. Za co czasem warto dopłacić parę Euro.

4.Rób zakupy z głową

Warto rozważnie kupować gry. W czasach cyfrowej dystrybucji nie jest to łatwe, w końcu nie wydajemy pieniędzy z portfela, a z bankowego konta. Wydamy na grę 5 euro i za chwile kolejne 15 na inną, w końcu tyle promocji, i grzech z nich nie skorzystać? Przemyśl każdy zakup, zastanów się czy potrzebujesz nowych gier i dodatków. Może będziesz grać tylko w 2 gry, a kolejne kupisz w następnej promocji.

5. Korzystaj z porównywarek cen

Korzystajmy zarówno z zewnętrznych jak i wewnętrznej porównywarki cen. Na Steam czasem możemy kupić tą samą grę taniej, ale w innej walucie. Dzięki temu możemy zaoszczędzić naprawdę sporo, nawet gdy nie ma aktualnie promocji.

Zobaczcie przykład w postaci dodatku do The Sims. 3. Płacąc w dolarach zaoszczędzimy prawie 25%, natomiast w funtach już 40%. To są naprawdę sporę różnice

Niestety Steam nie stosuje wszędzie tych samych niskich cen

Korzystajcie również z innych miejsc w sieci, gdzie można porównać ceny i kupić gry. W końcu Steam nie zawsze musi być najtańszy, także inne strony mają promocje.

6. Humble Bundle –czyli prawdziwe hity

W sieci znajdziemy pakiety gier lub programów, które oferują dostęp do tytułów poprzez Steam. Te paczki są niezwykle atrakcyjne cenowo, a często ich kupno wiąże się z przekazaniem pieniędzy na cel charytatywny. Często znajdziemy świetne  pakiety 6 gier za mniej niż 6 euro. Humble Bundle dotyczy zarówno gier niszowych typu indie, jak i tytułów od wielkich marek. Pamiętajcie jednak, że takie oferty są czasowo ograniczone i często wymagają rejestracji w innych serwisach.

7. Podziel się ze znajomymi

Może okazać się, że Ty, lub Twoi znajomi kupiliście w paczce grę, którą już macie. Wymieńcie się, lub podarujcie taki tytuł komuś ze znajomych. Dzięki temu oboje zyskacie. Nowością w serwisie Steam jest Familiy Sharing. Dzięki tej funkcji możemy dzielić się z najbliższymi naszymi grami. To bardzo przydatne rozwiązanie, pozwalające zaoszczędzić, a  jednocześnie bawić się z całą rodziną.

Już wiesz jak zaoszczędzić na Steam? No, to czas na wielkie zakupy!

Również może Cię zainteresować