Jak dodawać zdjęcia do Snapchat Stories

Jak dodawać zdjęcia do Snapchat Stories

Snapchat stories to świetna opcja, aby podzielić się wieloma zdjęciami naraz, zwłaszcza jeśli jesteś na wakacjach i chcesz pokazać swoim znajomym, co ci się przytrafiło w ciągu ostatnich 24 godzin.

Funkcja Snapchat stories nie ogranicza się wyłącznie do jednego zdjęcia lub wideo. Możesz dodawać wiele mediów, aby stworzyć cały album twoich przygód. Ale jak to zrobić? Okazuje się, że jest to bardzo proste.

1. Zrób zdjęcie lub wideo

Wykonaj zdjęcie lub nagraj wideo za pomocą aplikacji tak, jak zawsze to robisz. Dotknij następnie obraz, aby dodać tekst, który możesz edytować za pomocą funkcji kryjącej się pod literą T w prawym górnym rogu ekranu. Możesz również dodać filtr, przesuwając palcem w lewo. Nie zapomnij ustawić, przez jaki okres czasu twoje media mają być widoczne dla przyjaciół.

Snapchat Stories

2. Dodaj historię

Możesz dodać obraz lub wideo do twojej historii na dwa różne sposoby.

Jeśli chcesz automatycznie dodać media do swojej historii, naciśnij przycisk + znajdujący się u dołu ekranu, blisko jego środka. Pojawi się ostrzeżenie pytające, czy na pewno chcesz dodać obraz do swojej osi czasu. Jeśli tak, naciśnij Add.

Snapchat Stories

Możesz również dodać fotkę, przyciskając strzałkę next, a następnie wybierając pole My Story, które znajduje się u dołu menu Send To…

Snapchat Stories

Kiedy już dodasz zdjęcie do swojej historii, będzie ono widoczne dla wszystkich twoich kontaktów z listy My Friends.

3. Dodaj więcej zdjęć

Jeśli chcesz dodać kolejne zdjęcie lub wideo do swojej historii, wykonaj po prostu te same czynności, które opisaliśmy wyżej. Zdjęcie zostanie dodane na koniec twojej historii, a gdy wyświetlą ją znajomi, będą mogli oglądać na pętli wszystkie dodane przez Ciebie elementy. Odliczanie, które pojawi się w prawym górnym rogu ekranu, pokaże, ile będzie trwała stworzona przez ciebie historia.

Snapchat Story

Kiedy już wyświetli się cała historia, zostanie ona przeniesiona z sekcji Recent updates. Gdy twoi znajomi będą chcieli obejrzeć ją jeszcze raz, będą musieli przesunąć w dół swoją listę My Friends i znaleźć twoje nazwisko.

4. Edytuj swoją historię

Jeśli omyłkowo dodasz do swojej historii zdjęcie lub wideo, które wcale tam nie pasuje, możesz po prostu usunąć je ze swojej historii. Aby to zrobić, należy przejść do listy My Friends i kliknąć swoje nazwisko.

Snapchat Stories

W ten sposób możesz zobaczyć wszystkie zdjęcia dodane do swojej historii. Wystarczy kliknąć na niechciany obrazek, aby po jego prawej stronie pojawiła się ikonka koła zębatego. Po jej dotknięciu będziesz mieć do wyboru dwie opcje – zapisanie zdjęcia w swojej galerii albo usunięcie go ze swojej historii.

Snapchat Stories

Jednak kiedy zdjęcia już pojawią się w twojej historii, niestety nie ma możliwości ich zmiany lub edycji.

Opowiedz swoją historię

Prawdopodobnie nie ma limitu liczby zdjęć i wideo, które możesz dodać do swojej historii. Jednak staraj się zwracać uwagę na to, przez jaki czas dane zdjęcie będzie widoczne na ekranie. Nie zapomnij również, że po 24 godzinach twój album zniknie! Dlatego zapisuj zdjęcia, które chcesz zatrzymać na dłużej.

W przeciwieństwie do wysyłania pojedynczych zdjęć tworzenie historii, dzięki funkcji My Story, pozwala odrobinę ciekawiej zarządzać wysyłanymi fotografiami. W dodatku jest to znakomity sposób, aby kreatywnie opowiedzieć swoim znajomym, co się u Ciebie działo przez ostatnie 24 godziny!

Powiązane programy:

Zobacz także:

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji