Jak dodać zdjęcia z telefonu z Android do Google Drive?

Jak dodać zdjęcia z telefonu z Android do Google Drive?

Google Drive to wirtualny dysk w chmurze, którego zadaniem jest konkurowanie z niezwykle popularnym Dropboxem. Dysk Google posiada wiele użytecznych funkcji, przez które bez wątpienia warto rozważyć korzystanie z niego. Przede wszystkim, Google Drive to dokumenty Google, a więc możliwość tworzenia i udostępniania plików tekstowych czy arkuszy kalkulacyjnych. Google Drive może być również dobrym miejscem do przechowywania naszych zdjęć z telefonu z Android na pokładzie. Szczególnie, że Google zintegrowało Dysk, Gmail i Google+, dając do dyspozycji użytkownikom aż 15GB wirtualnej przestrzeni. W jaki sposób dodać zdjęcia do naszego Dysku Google?

1. Zainstaluj aplikację Google Drive

Jeżeli chcemy korzystać z możliwości wirtualnego dysku na swoim telefonie z Android, najpierw warto pobrać aplikację Google Drive. Ponieważ jest to usługa Google, więc po jej zainstalowaniu automatycznie zostaniemy zalogowani do Dysku. Od teraz mamy do swojej dyspozycji 15GB wolnej przestrzeni na nasze pliki, zdjęcia i dokumenty.

Teraz pora wysłać pierwsze zdjęcia.

2. Wybierz jedno lub więcej zdjęć w Galerii

Wybieranie zdjęć w Galerii Android

Po wejściu do Galerii na naszym telefonie z Android możemy zaznaczyć jedno lub więcej zdjęć. Wystarczy dłużej przytrzymać miniaturkę danego zdjęcia, a następnie kliknąć na kolejne. Gdy to zrobimy, u góry pojawi się pasek funkcji, a na nim ikonka dzielenia się. Gdy w nią klikniemy, pojawi się lista aplikacji, za pomocą których możemy udostępnić nasze wybrane zdjęcia. Wystarczy następnie wybrać aplikację Dysk Google.

3. Wybierz lub stwórz folder

Tworzenie folderu w Google Drive na AndroidPo wybraniu Google Drive pojawi się ekran, za pomocą którego możemy wybrać, do jakiego folderu mają trafić nasze zdjęcia. Nie musimy jednak wybierać z już istniejących. Możemy utworzyć zupełnie nowy. W tym celu, po kliknięciu w wierszu „Folder”, gdy wyświetli się kolejny komunikat potwierdzający zadanie, klikamy w ikonkę folderu z plusem. Przeniesie nas to do edytora nazwy folderu. Wpisujemy wymyśloną nazwę i potwierdzamy wybór.

4. Przesyłanie zdjęć

Przesyłanie zdjęć do Google Drive

Po stworzeniu folderu pojawi się okno z jego nazwą. Wystarczy, że klikniemy w przycisk „Zaznacz”. Wrócimy wtedy do podstawowego widoku menadżera wysyłania, w którym nasz nowy folder będzie oznaczony, jako docelowy dla przesyłanych zdjęć. Teraz wystarczy już tylko kliknąć „ok”. A zdjęcia zostaną wysłane do Google Drive.

5. Zdjęcia w aplikacji Google Drive

Zdjęcia w Google DriveNasze zdjęcia są już w chmurze Google. Mamy do nich swobodny dostęp. Możemy je przeglądać i nimi zarządzać w naszej aplikacji Google Drive na Android. Możemy również to zrobić za pomocą strony internetowej, czy aplikacji na iOS.

Korzystacie z Google Drive na swoim telefonie z Androidem?

Powiązane artykuły:

Powiązane programy:

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji