iPhone – jak wysłać pliki mp3 przez WhatsAppa

iPhone – jak wysłać pliki mp3 przez WhatsAppa

Chcesz wysłać plik muzyczny z WhatsAppa na iPhonie? Oto poradnik, jak to zrobić.

Użytkownicy Androida nie mają problemów z przesyłaniem sobie muzyki, ponieważ odbywa się to w ramach tego samego systemu operacyjnego. Jednak inaczej rzecz wygląda w przypadku zwolenników iPhone’a.

WhatsApp na iOS-a umożliwia przesyłanie zdjęć, wideo, kontaktów i geograficznej lokalizacji, ale nie pozwala dzielić się muzyką. Niemniej jednak istnieje sposób na wysłanie mp3 przez WhatsAppa na iPhonie. Jedyne, czego potrzebujesz, to pomoc darmowej aplikacji oferującej opcję Open with. Jest ich całkiem sporo, chociaż iZip wydaje się najbardziej pasować do tego zadania.

Przekonajmy się, jak wygląda taka procedura krok po kroku.

Jak przesłać pliki audio z Twojego iPhone’a w WhatsAppie

1. Zainstaluj program iZip na swoim iPhonie i otwórz go.

2. Wybierz Music Library.

3. Otwórz folder (na przykład Albums).

4. Skorzystaj z opcji Select u góry po prawej stronie i wybierz piosenkę, którą chcesz wysłać przez WhatsAppa. W tej fazie polecenie Select zostanie zastąpione przez Done.

5. Dotknij przycisku Zip znajdującego się po środku na dole interfejsu. Aplikacja skompresuje plik.

6. To spowoduje otwarcie folderu Local Files. Z tego miejsca wybierz plik zip, który właśnie został utworzony.

7. Pojawi się pytanie: Would you like to extract all files? Stuknij OK.

8. Automatycznie zostanie utworzony i otwarty folder w Local Files z piosenką po dekompresji. Następnie wybierz dany plik.

9. Stuknij w ikonkę Open In (na dole pośrodku ekranu) i spośród opcji, które się pojawią, wybierz Open in WhatsApp.

10. WhatsApp zostanie otwarty automatycznie. Wybierz użytkownika, któremu chcesz wysłać mp3, i na pytanie Send to [nazwa kontaktu], odpowiedz Yes.

W tym momencie plik zostanie załadowany, a następnie przesłany do danej osoby. Gdy odbiorca już go otrzyma, może go odsłuchać, stukając w ikonkę Play umieszczoną obok pliku.

Uważaj na prawa autorskie

Dzięki tej sztuczce również użytkownicy iPhone’ów mogą wymieniać się muzyką przez WhatsAppa, chociaż sama procedura jest odrobinę bardziej skomplikowana niż w przypadku posiadaczy Androida.

Pamiętaj jednak, że dzielenie się muzycznymi plikami chronionymi prawem autorskim jest nielegalne.

Ostatnia wskazówka. Jeśli chcesz zaprezentować jakąś piosenkę swojemu znajomemu, to zamiast wysyłania pliku możesz się nią podzielić przez Spotify. Aby to zrobić, wystarczy znaleźć piosenkę w aplikacji, otworzyć menu z trzema punktami i wybrać WhatsApp.

Następnie wybierz kontakt, potwierdź chęć wysłania i załatwione. Prosty, szybki, bezpieczny i całkowicie legalny sposób.

Zobacz także:

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji