iOS 8: jak zainstalować nowy system na iPhonie, iPadzie i iPodzie Touch?

iOS 8: jak zainstalować nowy system na iPhonie, iPadzie i iPodzie Touch?

Jeśli twój iPhone, iPad lub iPod Touch jest kompatybilny z iOS-em 8 to od 17 września 2014 roku można instalować nowy system. Podpowiadamy, jak dokonać aktualizacji.

iOS 8 to nowy system od Apple’a oferujący wiele dodatkowych funkcji, wraz z którym nadejdą także dodatkowe aplikacje. Teraz wyjaśnimy, jak zainstalować aktualizację, która zadebiutuje 17 września 2014 roku na iPhone’ach, iPadach i iPodach Touch. Poniżej znajduje się lista urządzeń zgodnych z systemem iOS 8:

iOS 8 kompatybilne urządzenia

iOS 8 jest kompatybilny z powyższymi urządzeniami

iOS 8 będzie kompatybilny z iPhone’em 4S, iPhone’em 5, iPhone’em 5c, iPhone’em 5s, iPodem touch 5 generacji, iPadem 2, iPadem 3 generacji, iPadem 4 generacji, iPadem Air, iPadem mini oraz iPadem mini z wyświetlaczem retina.

Starsze urządzenia takie jak iPhone 4, iPad pierwszej generacji czy iPod Touch 4 generacji nie otrzymają aktualizacji. Jeśli nie wiecie, jaki model posiadacie, zapraszamy na stronę pomocy technicznej Apple’a.

Bezpośrednia aktualizacja iPhone’a, iPada lub iPoda Touch do systemu iOS 8

Najprostszy sposób zdobycia nowego systemu to wykonanie bezpośredniej aktualizacji z poziomu urządzeń iPhone, iPad, czy iPod Touch. Nie muszą być one podłączone do komputera, żeby tego dokonać

1. Przejdź do okna uaktualnień

Uruchom Ustawienia > Ogólne > Uaktualnienia. W przypadku dostępnej aktualizacji wyświetlony będzie stosowny komunikat. Oprócz tego będzie widoczna wersja systemu, dodatkowe informacje oraz opcja pobierania.

2. Zainstaluj nową wersję systemu

Kliknij przycisk Pobierz i zainstaluj w celu zainstalowania systemu. Jeśli w trakcie procesu instalacji zabraknie miejsca lub pojawią się inne nieprzewidziane problemy, wówczas postępuj zgodnie z komunikatami wyświetlanymi na ekranie urządzenia.

iOS 8 instalacja

Pobierz i zainstaluj iOS 8

Aktualizacja poprzez iTunes

Jeśli nie chcesz albo nie możesz skorzystać z bezprzewodowych aktualizacji, zawsze możesz użyć do tego iTunesa. Aktualizacja z poziomu komputerowej aplikacji jest równie prosta!

1. Podłącz urządzenie

Podłącz urządzenie przewodem USB do komputera.

2. Otwórz aplikacje iTunes i przejdź do ekranu twojego urządzenia

Aplikacja iTunes powinna uruchomić się automatycznie. W przeciwnym razie należy otworzyć ja ręcznie. Następnie kliknij ikonę przedstawiającą twoje urządzenie. Powinna znajdować się w prawym górnym rogu.

3. Zainstaluj aktualizację

Kliknij polecenie Sprawdź uaktualnienia. Jeśli aktualizacja jest dostępna, pojawi się odpowiednia informacja. Teraz wystarczy kliknąć Pobierz i zainstaluj.
iTunes wykona kopie bezpieczeństwa naszego urządzenia i zainstaluje najnowszą wersję systemu. Po kilku minutach będziemy mogli cieszyć się systemem iOS 8.

iOS 8 instalacja

Kliknij sprawdź uaktualnienia, aby pobrać i zainstalować iOS 8

Teraz już wiesz, jak zainstalować iOS 8 na iPhonie, iPadzie i iPodzie Touch. Wystarczy tylko czekać na oficjalny debiut aktualizacji.

Zobacz także:

iOS 8: oto, co naprawdę się zmieni

Konferencja Apple: stagnacja czy powolna ewolucja?

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji