Instagram – 10 trudnych pytań

Instagram – 10 trudnych pytań

Instagram to teoretycznie prosta aplikacja do współdzielenia zdjęć ze znajomymi. Samo zrobienie i opublikowanie zdjęcia nie sprawi nikomu większego problemu. Ale jest w niej sporo dodatkowych opcji, które nie zawsze są proste w obsłudze.

Pod naszymi artykułami o Instagramie zadajecie sporo pytań o aplikację. Czy da się na przykład kogoś zablokować, jak skasować komentarze i opis zdjęcia lub jak wstawić emotikony. Postanowiłam zebrać razem wszystkie najczęściej powtarzające się wątpliwości i wyjaśnić je dla wszystkich poszukujących odpowiedzi na te pytania.


Chcesz wiedzieć więcej na temat Instagram?

Przeczytaj nasz poradnik – TUTAJ


1. Czy mogę w Instagramie uniemożliwić komuś oglądanie moich zdjęć?

Tak. Jeśli chodzi o jednego użytkownika, masz możliwość zablokowania go. Dzięki temu nie będzie on mógł oglądać Twoich zdjęć, publikowanych w Instagramie. W tym celu wejdź na profil tej osoby i wybierz ikonkę znajdującą się w prawym górnym rogu (w Androidzie będą to trzy kropki). Tam masz możliwość zablokowania danej osoby.

Pamiętaj też, że możesz ustawić swoje konto jako prywatne. Wtedy najłatwiej kontrolować, kto ma dostęp do opublikowanych zdjęć. Każdy, kto będzie chciał dodać Cię do obserwowanych, będzie musiał uzyskać Twoją zgodę.

2. Czy da się skasować czyjś komentarz?

Tak, można kasować komentarze. Kiedy nie podoba Ci się czyjaś opinia pod Twoim zdjęciem, możesz ją łatwo usunąć.

Jeśli używasz Androida wciśnij przycisk z ikonką “Chmurki”, znajdujący się pod zdjęciem. Następnie przyciśnij “ołówek”, znajdujący się w prawym, górnym rogu ekranu. Gotowe – teraz już możesz skasować niechciany komentarz.

Jeśli posiadasz iPhone, wciśnij przycisk “Dodaj komentarz” znajdujący się pod zdjęciem. Następnie wybierz komentarz do skasowania i przesuń go lekko w lewo. Pojawi się ikonka śmietnika.

3. Czy można edytować opis zdjęcia?

Nie możesz edytować opisu zdjęcia – możesz za to go skasować i napisać zupełnie nowy. Kasuje się go tak jak komentarz (opis powyżej). Z tą różnicą, że kasowany tekst nie jest czyimś komentarzem, tylko napisanym przez Ciebie wcześniej opisem fotografii.

4. Jak zobaczyć, kto mnie obserwuje na Instagramie?

Włącz Instagram i zaloguj się. Na dole masz pasek z małymi ikonkami. Kliknij ostatnią z prawej strony. Włączy się Twój profil. Teraz popatrz na górę. Tam jest zakładka “Obserwujący” (lub “Followers” w wersji angielskiej). Jak ją klikniesz pojawi się lista wszystkich osób, które Cię obserwują.

5. Czy można usunąć zdjęcie z Instagramu?

Na szczęście można! Pod zdjęciem, które chcesz usunąć, po prawej stronie na dole, jest taki przycisk z trzema kropkami. Kliknij na niego i pojawi się możliwość skasowania zdjęcia. Na razie nie ma możliwości kasowania kilku zdjęć jednocześnie.

6. Jak dodać emotikony do Instagram?

Emotikonki na Instagramie mogą w tej chwili wstawiać jedynie użytkownicy iPhone. W tym celu muszą zainstalować sobie specjalną aplikację, która dodaje w telefonie klawiaturę z obrazkami, jak na przykład Emoji New Style Free.

Zgodnie z oficjalną informacją od twórców Instagram, ikony emoji nie są obsługiwane w urządzeniach z systemem Android i dlatego nie da się ich użyć w Instagramie.

7. Czy da się korzystać z Instagram przez komputer?

Gdy akurat nie masz koło siebie telefonu, a potrzebujesz zajrzeć na Instagram, możesz to zrobić na komputerze, korzystając z kilku dostępnych serwisów. Najważniejszy z nich to oczywiście oficjalna strona Instagram. Po zalogowaniu, możesz oglądać na niej zdjęcia swoich znajomych, wpisywać komentarze, czy też dodawać nowe osoby do obserwowanych.

Warto też zajrzeć do Statigram, który dostarcza ciekawe statystyki o Twoim koncie, na przykład o najpopularniejszych zdjęciach. Ciekawy jest też Webstagram, gdzie możesz przeglądać fotografie wszystkich użytkowników pod kątem tagów lub znaleźć listę najczęściej obserwowanych osób.

Są też inne rozwiązania – więcej na ten temat znajdziesz w tym artykule.

8. Jak mogę wyskalować i przyciąć zdjęcie?

Kadrowanie zdjęcia w Instagram jest możliwe tylko dla zdjęć wybranych z galerii aparatu. Jeśli chcesz przyciąć fotografię zrobioną w aplikacji Instagram, masz dwie opcje. Pierwsza, to zrobić nowe zdjęcie. A druga to w aplikacji Instagram wrócić do widoku aparatu i wybrać to samo zdjęcie z galerii w telefonie, gdzie się zapisało.

9. Czy mogę pobrać czyjeś zdjęcie z Instagram?

Korzystając z telefonu nie da się pobrać i zachować czyjegoś zdjęcia. Możesz jedynie zrobić screenshot (zrzut ekranu). Ale łatwo zrobisz to za pomocą przeglądarki WWW, korzystając z Instagram online lub serwisów Statigram ,czy Webstagram.


10. Jak zrobić, żeby moje zdjęcia z Instagram nie pojawiały się na Facebooku?

W tym celu musisz zmienić ustawienia aplikacji Instagram na swoim koncie na Facebooku. Wejdź w ustawienia konta, a następnie w ustawienia aplikacji. Znajdź na liście Instagram i wyłącz opcję “Publikowanie w Twoim imieniu”.

Jeśli są jeszcze jakieś inne kwestie dotyczące aplikacji Instagram, które sprawiają Wam problem, napiszcie nam o nich w komentarzach.

Instagram emotikony

Powiązane aplikacje:

Powiązane artykuły

Czy mogę pobrać czyjeś zdjecie z instagram?
  • Link Skopiowany!
Wczytywanie komentarzy