Reklama

Tips & Tricks

GTA V: jak zwiekszyć zdolności i możliwości bohaterów

Maria Baeta

Opublikowany

Trzech różnych bohaterów, trzy różne style – taka jest właśnie GTA V. W grze możemy wcielić się w postać Michaela, Franklina oraz Trevora. Każdy z nich posiada odmienny charakter oraz umiejętności. Sprawdź jak udoskonalać i wykorzystywać zdolności bandyckiego trio.

Jak wykorzystać umiejętności bohaterów?

Zarówno Michael, Franklin, jak i Trevor posiadają wrodzone zdolności. Dla przykładu Trevor świetnie radzi sobie z lataniem samolotami. Pozostali bohaterowie mimo licznych treningów nigdy nie osiągną takiego poziomu jak Trevor.

GTA V: jak zwiekszyć zdolności i możliwości bohaterów

Każdy z bohaterów może jednak poprawiać swoje umiejętności, co znacząco wpływa na skuteczność misji. W czasie rozgrywki możemy płynnie zmieniać bohaterów wykorzystując ich zdolności, zarówno te indywidualne, jak i te ogólne, które udało się udoskonalić w trakcie gry.

Jakie wyjątkowe umiejętności posiada każdy z bohaterów?

–          Michael: jest świetnym strzelcem, swoimi możliwościami znacząco przewyższa resztę ekipy.

–          Franklin: najlepiej radzi sobie z jazdą samochodami, motocyklami oraz innymi pojazdami poruszającymi się po drogach.

–          Trevor: za młodu był pilotem, więc ma spore doświadczenie w lataniu samolotami.

Jak poprawiać zdolności?

W GTA 5 dostępnych jest 7 podstawowych umiejętności, które pozwalają na większą efektywność. Przedstawiamy je wraz z opisem, co należy zrobić, aby je udoskonalić. Co, ważne każdy z bohaterów może umacniać  te zdolności.

Wytrzymałość

Co to jest: Bez odpowiedniej wytrzymałości każdy wysiłek fizyczny zarówno w trakcie misji, jak i uprawiania sportu powoduje spadek stanu zdrowia. Należy zadbać więc o swoją kondycje.

Jak poprawić: Możemy jeździć w równym tempie, na rowerze. Jadąc 17 metrów na minutę zwiększymy naszą wytrzymałość o 1%. Dobre przygotowanie kondycyjne jest podstawą sukcesu misji.

Celność

Co to jest: strzelanie jest jednym z najważniejszych elementów gry, dzięki tej umiejętności robimy to lepiej, sprawniej i szybciej. Trafiamy celniej w przeciwnika, szybciej przeładowujemy broń i zyskujemy większą pojemność magazynka.

Jak poprawić: najprościej jest strzelać do wszystkiego, co się da, a najlepiej w głowę przeciwników. Gra jest pełna różnorodnych wyzwań strzeleckich na strzelnicy. Tam zdobywając złoty medal zyskamy, aż 3% do tej umiejętności, za srebro 2%, a za brązowy medal 1%.

Siła

Co to jest: jest to cała nasza siła fizyczna. Dzięki niej jesteśmy w stanie znieść więcej w czasie walki oraz podczas uprawiania sportu. Mamy po prostu więcej siły.

Jak poprawić: poprzez uprawianie sportu oraz walkę wręcz. 20 ciosów w przeciwnika oznacza dodatkowy procent do zdolności.

Podstępność

Co to jest: to umiejętność skradania się i postępowania w sposób jak najbardziej skryty. Posiadając dobrze wypracowaną zdolność mamy większe szansę na to, że nie zostaniemy zdemaskowani.

Jak poprawić: musimy często działać w trybie niewidzialnym (stealth) i wykonywać w ten sposób wszelkie niebezpieczne czynności jak morderstwa, czy rabunki.

Styl jazdy

Co to jest: to oczywiście umiejętność jazdy wszelkimi pojazdami. Dzięki temu możemy sprawnie poruszać się po mieście, a w trakcie pościgu dokonać spektakularnej ucieczki.

Jak poprawić: jeździj wszystkim, co się da. Każda sekunda długiego skoku samochodem lub motorem powoduje wzrost zdolności o 1%.

Latanie

Co to jest: zdolność pilotowania samolotu. Im jest wyższa tym łatwiej wylądować, czy wykonać powietrzne akrobacje.

Jak poprawić: każde 10 minut spędzonych w powietrzu zwiększa umiejętność o 1%. Warto skorzystać z aeroklubu i podszkolić się w lataniu.

Pojemność płuc

Co to jest: w kryzysowych sytuacjach możesz znaleźć się pod wodą, bez dostępu do tlenu. Wtedy pasek życia zaczyna gwałtownie spadać.

Jak poprawić: należy trenować swoje płuca, a do tego najlepsze jest nurkowanie, każda minuta pod wodą powoduje wzrost umiejętności o 1%.

Specjalne umiejętności bohaterów

Oprócz standardowych umiejętności, każdy z bohaterów ma unikalne zdolności. O nich informowani jesteśmy za pośrednictwem specjalnego paska stanu. Który w pełni naładowany pozwala na wykorzystywanie danej umiejętności przez 30 sekund.

Oto zdolności każdego z bohaterów oraz sposób na ich ładowanie:

Michael

Posiadane umiejętności: zwolnienie tempa gry, między innymi podczas strzałów, co pozwala na większą precyzję ataków.

Jak naładować: strzelając w tył głowy przeciwnikom, poruszając się w trybie niewidocznym (stealth), jeżdżąc po mieście z dużą prędkością.

Franklin

Posiadane umiejętności: Zwolnienie tempa gry podczas jazdy samochodem, co pozwala na ułatwienie ucieczki lub precyzyjne strzały w czasie ruchu.

Jak naładować: Należy jeździć z pełną prędkością  i w ekstremalnych sytuacjach, jednocześnie unikając zderzeń z innymi pojazdami.

Trevor

Posiadane umiejętności: Tryb rage, który pozwala na atak bez jakichkolwiek obrażeń. Pozwala na seryjne strzelanie oraz walczenie jednocześnie z wieloma przeciwnikami..

Jak naładować: Zabijając wrogów, przyjmując obrażenia oraz jeżdżąc z dużą prędkością.

Mamy nadzieje, że te rady okażą się dla was pomocne. Skorzystajcie, też z naszych innych poradników do GTA V:

Również może Cię zainteresować