Reklama

Artykuł

Gry na PS3 i Xbox 360, które sprawią, że zapomnisz o konsolach nowej generacji

Maria Baeta

Opublikowany

W niektórych krajach od 22 listopada dostępna jest konsola Xbox One, natomiast od 29 listopada można kupować PlayStation 4 także w Polsce. To ciekawe sprzęty, jednak na starcie będą dość kosztowne i ich zakup trudno usprawiedliwić dostępnością świetnych gier. Jeśli nie chcecie wydawać pieniędzy na nowe konsole od Sony i Microsoftu, warto poszukać ciekawych tytułów wśród gier na starsze platformy.

PS4 oraz Xbox One jako konsole next-gen dostaną liczne ekskluzywne tytuły. Na szczęście istnieje wiele alternatywnych gier, które gwarantują równie udaną rozgrywkę. Szczególnie, że na pokaz mocy nowych konsol jeszcze poczekamy. Nie macie jeszcze Xbox One, ani PS4? Sprawdźcie w co warto zagrać na starszych urządzeniach.

Gry na PS3 i Xbox 360, które sprawią, że zapomnisz o konsolach nowej generacji

Jakie są alternatywy dla ekskluzywnych gier z Xbox One?

Alternatywy dla Forza MotorSport 5

Jak bardzo Forza Motorsport 5 może być lepsza od swoich poprzedników? W grze pojawia się niesamowita grafika oraz ekscytujące nowe funkcje. Jednak jeśli nie możemy sobie pozwolić na Xbox One, to zawsze możemy zagrać w starsze tytuły z serii Forza dostępne dla Xbox 360. Forza Horizon zadebiutowała w zeszłym roku. To wciąż świetne wyścigi, które są ponadczasowe.

Jeśli jeszcze wiele konkurencyjnych alternatyw. Posiadaczom PS3 z pewnością do gustu przypadnie najnowsze Gran Turismo 6. Seria ta zawsze mogła poszczycić się realizmem. Szósta część dowodzi, że stare PlayStation 3 wciąż jest mocne, nawet w obliczu PS4.

Kolejną nową wyścigową pozycją jest Need for Speed: Rivals. Ta gra również zadebiutowała w listopadzie 2013 i jest dostępna zarówno na next-geny, jak i starsze konsole oraz komputery klasy PC. Nie ma wątpliwości, że to tytuł tak samo mocny jak jego poprzednicy.

Alternatywy dla Ryse: Son of Rome

Dzieje antycznych Rzymian nie są niczym nowym w świecie gier wideo. Jeśli spodobały Wam się zapowiedzi Ryse dla Xbox One, to możecie znaleźć wiele innych gier o podobnej tematyce na swoich starych konsolach i komputerach.

Tytułem nawiązującym do mitologicznego świata jest saga God of War. Owszem pierwsza część ma już swoje lata, ale niedawno pojawiła się w HD na PS3.  Natomiast najnowsza część God of War 3 gwarantuje świetną grę akcji  i mnóstwo logicznych wyzwań o sporej trudności. Wydaje się, że nawet Ryse nie jest w stanie mu dorównać.

Dla posiadaczy komputerów polecamy Total War: Rome 2. Nie jest to co prawda gra akcji, jak Ryse. Jest jednak świetną propozycją dla fanów Cesarstwa Rzymskiego. Dobra strategia zapewni mnóstwo zabawy.

Natomiast na Xbox 360 ciężko znaleźć świeżą alternatywę dla Ryse. Warto wziąć pod uwagę doskonałą sagę Crysis, dostępną również na PS3 i PC. Tytuł opracowany przez Crytek to strzelanka z perspektywy pierwszej osoby, ale posiada niezwykle realistyczną grafikę i świetną rozgrywkę.

Alternatywy dla Killer Instinct

Innym wielkim tytułem debiutującym na Xbox One jest Killer Instict. To nowa odsłona sagi, która powstała w 1994 roku. Wersja na nową konsolę będzie posiadać wiele atrakcji, jednak fani bijatyk nie powinni narzekać na brak brutalności w dostępnych już na rynku tytułach.

Wśród najciekawszych należy wymienić Mortal Kombat dostępny na PC, Xbox 360 oraz PS4. W podobnym klimacie prezentuje się gra Injustice: God Among US, która prezentuje znanych superbohaterów DC w mroczniejszej niż zwykle wersji. Jeśli nie macie Xbox One, to możecie powalczyć Supermanem lub Batmanem.

Alternatywy dla Dead Rising 3

Dead Rising 3 to gra o Zombie, która jest kontynuacją popularnej serii z Xbox 360. To właśnie posiadacze starszej konsoli Microsoftu mogą pograć w poprzednie tytuły i również świetnie się bawić. Jednocześnie inni fani zombie nie powinni mieć powodów do zmartwień. Żywe trupy są w tej chwili w modzie, więc na rynku dostępnych jest wiele gier o tej tematyce. Warto wspomnieć, chociażby o Walking Dead. Ta gra wkrótce doczeka się swojej kontynuacji.

Ponadto wśród nowych tytułów należy pamiętać o The Last of Us na PS3 oraz grze State of Decay, dostępnej zarówno na konsole, jak i PC.

Jakie są alternatywy dla ekskluzywnych gier z PS4?

Alternatywy dla Knack

Knack to autorski pomysł Sony, nie należący do żadnej dostępnej już serii. Twórcy tej gry byli jednak wcześniej odpowiedzialni za takie tytuły jak Crash Bandicoot, czy Gears of War 3. Warto więc zagrać w te gry, aby przekonać się na co stać ekipę tworzącą Knack. Zwłaszcza gra Crash Bandicoot wydaje się być podobna do nowego tytułu.

Jeśli chcecie więcej gier o podobnej mechanice do Knack, to warto przyjrzeć się tym co oferuje LEGO. Wśród gier z popularnymi klockami należy pamiętać o genialnym LEGO City Undercover, natomiast w listopadzie 2013 zadebiutowała LEGO Marvel Super Heroes. Te gry zapewniają sporo akcji, wspaniałe światy 3D oraz unikalną oprawę graficzną.

Alternatywy dla Killzone: Shadow Fall

Killzone: Shadow Fall jest największym ekskluzywnym tytułem, dostępnym wraz z premierą Sony PS4. To kolejna odsłona futurystycznej sagi, która wydaje się nie mieć alternatywy. Nic bardziej mylnego.

Po pierwsze, posiadając konsolę PS3 możemy zagrać w starsze części serii. Są też gry o równie mocnym wyglądzie i podobnej tematyce. Po raz kolejny wypada wspomnieć o sadze Crysis, czy trylogii Resistance.

Natomiast jeśli posiadacie Xbox 360, to warto sobie przypomnieć o ekskluzywnej serii Halo. To świetne gry Sci-Fi od Microsoftu. A jeśli nie przeszkadza Wam widok z perspektywy trzeciej osoby, to nie możecie przegapić sagi Gears of War. Znajdziecie się w obliczu niesamowitej wojny i sprawdzicie swoje możliwości w trybie multiplayer.

Przyszłość nadchodzi powoli…

PS4 oraz Xbox One debiutują z bardzo ograniczoną liczbą tytułów. Na starcie jest tylko kilka ekskluzywnych gier, pozostałe są lub będą dostepne na starsze generacje i komputery PC. Przyszłość dopiero nadchodzi i konsole nowej generacji w takich tytułach jak Driveclub, Infamous: Second Son, Destiny, czy Tintanfall, pokażą swoje pazury.

Poczułeś się jak posiadacz Xbox One lub PS4? Czy na starych konsolach można jeszcze trochę pograć?

Zobacz takze:

Również może Cię zainteresować