Reklama

Artykuł

Gry na iPad i Android, w które może zagrać Twój kot!

Radek Grabarek

Opublikowany

Nowoczesne smarfony i tablety to urządzenia tak proste w użytkowaniu, że nawet dzieci, które nie potrafią jeszcze czytać, bez problemu je obsługują. Okazje się jednak, że grać w gry i korzystać z aplikacji mogę nawet zwierzęta. Tak! Oto lista najciekawszych gier i aplikacji, w które mogą SAME grać nasze koty! Wystarczy uruchomić daną aplikację i podziwiać spryt naszego zwierzaka.

Niech kot robi sobie sam słodkie focie!

Aplikacje dla kotów - cat selfie na iPad

Gry na iPad i Android, w które może zagrać Twój kot!

Jedną z najprzyjemniejszych rzeczy dla właścicieli kotów może być robienie im zdjęć. Kociaki są przecież takie słodkie! Co by było gdyby jednak dać naszemu ulubieńcowi możliwość robienie sobie samemu zdjęć? Na pewno cyknąłby sobie świetne fotki! Tylko jak to zrobić? Twórcy aplikacji Cat Selfie na iPada i Snapcat na smartfony i tablety Android znaleźli sposób. Po włączeniu aplikacji, wyświetlają one coś przykuwającego wzrok kota na ekranie tabletu. Nasz kot stara się łapą złapać ten uciekający obiekt i kiedy dotyka ekranu robi sobie zdjęcie za pomocą kamery z przodu ekranu. Oznacza to jednak, że Twoje telefon lub tablet musi mieć kamerę z przodu ekranu.

Pobierz Cat Selfie na iPada

Pobierz Snapcat na Android

A teraz czas na zabawę

Na podobnej zasadzie jak aplikacje fotograficzne działają najciekawsze gry dla kotów. Na ekranie wyświetlany jest intrygujący i poruszający się obiekt, który przykuwa uwagę naszego ulubieńca.

crazy cat - gra dla kota na Android

W przypadku gry Crazy Cat na Android na tle pysznego szwajcarskiego żółtego sera harcuje myszka. Nasz kot zdobywa punkty kiedy dotknie łapą myszki. Kiedy przytrzyma ją na troszkę dłużej, dostaje dodatkowe punkty. W grze za opłatą można odblokować innych bohaterów – motylka lub jaszczurkę gekona. Gra oferuje jeszcze jedną ciekawą funkcję. Jeśli mamy dwa urządzenia z Androidem, na przykład tablet i telefon, to za pomocą dodatkowej aplikacji możemy sterować ruchem uciekającej myszki. Za sprawą technologii możesz pobawić się w kotka i myszkę ze swoim pupilem!

Pobierz Crazy Cat na Android

Game for cats - gra dla kota na ipada

Posiadaczom iPada polecamy grę Game for Cats – tutaj nasz kotek ściga łapą laserowy wskaźnik. Malutkie czerwone światełko na pewno przykuje jego uwagę. Jeśli chcemy urozmaicić naszemu kotu rozrywkę, możemy dokupić poziom z uciekającą myszką. Za opłatą możemy także odblokować możliwość sterowania laserowym wskaźnikiem za pomocą iPhone’a.

Pobierz Game for Cats na iPad

Twój kot to artysta!

Cat Canvas - cat paint na androidJeśli podejrzewasz, że Twój kot skrywa w sobie artystyczną duszę, to zainstaluj na iPadzie aplikację Paint for Cats. Kot ścigając uciekającą po ekranie myszkę odkrywa przed nami drzemiące w nim pokłady kociej i malarskiej kreatywności. Do wyboru mamy kilka zestawów kolorów pędzli – od psychodelicznych do stonowanych. Posiadaczom urządzeń z Androidem polecamy podobną do Paint for Cats aplikację Cat Canvas.

Pobierz Paint for Cats na iPad

Pobierz Cat Canvas na Android

Rybka!

pocket pond 2

Który z kotów nie lubi ryb? Aplikacja Pocket Pond 2 na iPad i Phone nie jest grą stworzoną dla kotów, ale każdy kot nie będzie mógł się od niej oderwać. Przedstawia ona staw widziany od góry ze ślicznymi rybkami koi w środku. Ta aplikacja może przyciągnąć uwagę nie tylko naszego kota ale i nas samych! Wszystko to dzięki pięknej, krystalicznie czystej grafice i miłej dla ucha muzyce. Dodatkowo możemy krzyżować rybki ze sobą i otrzymywać nowe kolorowe gatunki.

Pobierz Pocket Pond 2 na iPad i iPhone

Pobierz Pocket Pond 2 na Android

A teraz coś zupełnie innego

Twój kot nie reaguje na laserowe wskaźniki, myszki lub rybki? To może przyciągną go mrówki! Gra Ant Smasher – Zgniatacz mrówek polega na (nie zgadniecie) zgniataniu mrówek paradujących po ekranie. Przyznajemy, jest to wybór trochę kontrowersyjny, ale dlaczego by nie spróbować, skoro gra jest do pobrania za darmo? Jeśli Zgniatacz mrówek nie zainteresuje waszego kota, to może gekon będzie wniebowzięty?

Pobierz Ant Smasher – Zgniatacz mrówek na Android

Pobierz Ant Smasher – Zgniatacz mrówek na iPhone i iPad

Również może Cię zainteresować