Goat Simulator nie jest jedyny: odkryj najdziwniejsze symulatory

Goat Simulator nie jest jedyny: odkryj najdziwniejsze symulatory

Gry komputerowe często eksplorują zaskakujące, nietypowe tematy, takie jak, na przykład czyszczenie osobliwych miejsc, relacje ludzi z ptakami czy hodowanie śmiertelnego patogenu. Jeśli do tej pory Goat Sumilator wydawał Ci się szalony, poczekaj, aż poznasz opisane poniżej tytuły.

Pokręcone symulatory – takie określenie wydaje się najlepiej pasować do dziwacznego gatunku reprezentowanego przez Goat Simulator, najnowszej sensacji w świecie gier indie. W symulatorze wcielamy się w kozę, która dosłownie masakruje miejskie otoczenie. Choć sama idea takiej zabawy może się wydawać wystarczająco zwariowana, to na rynku gier komputerowych znajdziemy jeszcze bardziej ekscentryczne pozycje. W tym artykule zaprezentujemy niektóre z nich.

Możesz nam wierzyć, że po przeczytaniu poniższej listy, Surgeon Simulator czy Euro Truck Simulator wydadzą Ci się równie konserwatywne, co Pac-Man.

Viscera Cleanup DetailViscera Cleanup Detail: posprzątaj pole walki

W wielu grach komputerowych, na przykład w Dead Space czy Quake, mordujemy hordy obcych, siejąc wszechobecny chaos i spustoszenie. Nie zastanawiało Cię nigdy, kto potem sprząta rozrzucane ciała obcych? Ano właśnie główny bohater gry Viscera Cleanup Detail, w którego rolę przyjdzie nam się wcielić.

W symulatorze Viscera Cleanup Detail kontrolujemy pracownika personelu sprzątającego, którego zadaniem jest oczyścić stację kosmiczną z pozostałości po marsjańskiej masakrze piłą łańcuchową. Choć na pierwszy rzut oka nie jest to zbyt atrakcyjna perspektywa, to gwarantujemy, że gra ta zapewnia naprawdę dobrą rozrywkę. Nam szczególnie przypadło do gustu zwiedzanie stacji kosmicznej oraz możliwość bawienia się „odpadkami”.

Viscera Cleanup Detail jest ciągle w fazie wczesnego rozwoju. Oznacza to, że pełna jest jeszcze usterek i rzeczy do dopracowania oraz brakuje takich funkcji, jak tryb multiplayer, który umożliwiłby sprzątanie po masakrze wraz z przyjaciółmi.

Pobierz Viscera Cleanup Detail

Viscera Cleanup Detail

Hatoful BoyfriendHatoful Boyfriend: miłość dodaje skrzydeł

Symulatory randek to gatunek bardzo popularny w Japonii. W grze Hatoful Boyfriend, wcielamy się w  uczennicę o imieniu Otome. Uczęszcza ona do szkoły, gdzie toczy się typowe dla uczniów życie, wypełnione godzinami lekcyjnymi i dodatkowymi zajęciami. Oczywiście, pojawia się również wątek romantyczny: jak to zwykle bywa u dziewcząt w tym wieku, bohaterka poszukuje wśród rówieśników miłości. I nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że obiektem amorów jest w tym przypadku… gołąb!

W tym symulorze stajesz się więc, ni mniej nie więcej, a bohaterem/bohaterką romantycznej relacji między człowiekiem a ptakiem. Tego jedynego można na szczęście wybrać z długiej listy gołębi, z których każdy jest równie wspaniały i piękny (szacując oczywiście według ptasich kategorii).

Pobierz Hatoful Boyfriend

Hatoful Boyfriend

Plague Inc EvolvedPlague Inc Evolved: Resident Evil – Początek

Naszła Cię kiedyś myśl, aby siać spustoszenie za pomocą zwykłej bakterii? Teraz już możesz! Plague Inc: Evolved to symulator, w którym tworzysz groźny patogen z zamiarem całkowitego wyeliminowania ludzkiej populacji. Brzmi to co najmniej, jak wstęp do Resident Evil.

W grze musisz hodować groźną infekcję i jednocześnie opierać się działaniom rządu i farmaceutycznych korporacji, które za wszelką cenę chcą znaleźć lekarstwo na Twoją zarazę. Ale to Ty musisz opracować odpowiednią strategię, aby ich przechytrzyć. Nareszcie spełnił się sen każdego szalonego naukowca!

Podobnie jak Visceral Cleanup Detail, również Plague Inc Evolved znajduje się jeszcze we wczesnej fazie rozwoju, dlatego można się spodziewać, że gra zostanie w przyszłości rozbudowana o inne, ekscytujące opcje.

Pobierz Plague Inc. Evolved

Plague Inc Evolved

Cart LifeCart Life: Ciężkie życie ulicznego sprzedawcy

Wiele symulatorów oferuje graczom niezwykłe przygody, często rodem z science-fiction. Tym razem zaserwowany został symulator, który jest wręcz przytłaczająco rzeczywisty. W Cart Life wcielisz się w sprzedawcę na jednej z zatłoczonych, miejskich ulic.

W Cart Life czekają na Ciebie bardzo realne obowiązki: musisz hurtowo zakupić asortyment, wybrać odpowiednią lokalizację dla swojego sklepiku, zachęcać klientów aby u Ciebie kupowali, a także podjąć męską decyzję, czy lepiej zapłacić podatki, czy nie. Możesz się wplątać w niezłe kłopoty, jeśli zdecydujesz się oszukać urząd skarbowy i namierzy Cię policja. Do tych dylematów dochodzi jeszcze beznadzieja codziennego życia, prowadzonego w rozlatującej się norze. Czy gra nie wydaje się nazbyt… dosłowna? Pamiętaj również, że grafika w Cart Life utrzymana jest w pikselowej, czarno-białej stylistyce. Ciężko stwierdzić, czy gra jest w stanie dostarczyć komukolwiek rozrywki, czy tylko wpędzi graczy w depresję lub przygnębienie.

Pobierz Cart Life

Cart Life

Toilet TycoonToilet Tycoon

Na rynku gier komputerowych można znaleźć wiele symulatorów, w których prowadzi się własny biznes i zarządza pracownikami oraz budynkami. Niewiele jest jednak takich, jak Toilet Tycoon, w której stajesz się – dosłownie – potentatem biznesu, jakim są publiczne toalety. Niestety, nie jest zbyt różowo, ponieważ mamy w tej szaletowej branży poważną konkurencję, dlatego czeka nas ciężka praca, by stać się monopolistą na tym polu.

Toilet Tycoon to pełen humoru symulator, który posiada wiele rozbudowanych opcji, dzięki którym poczujesz się jak prawdziwy przedsiębiorca zarządzający szaletami.

Pobierz Toilet Tycoon

Toilet Tycoon

Soda Drinker ProSoda Drinker Pro

Odosobniona rajska plaża i szklaneczka przyjemnie schłodzonej sody w ręku, nastrojowa muzyka  w tle… Nie, to nie żadne wakacyjne fantazje, tylko scenariusz gry Soda Drinker Pro. I tym dokładnie jest ten osobliwy symulator: gra polega głównie na tym, aby w każdej możliwej sytuacji delektować się drinkiem.

Być może na pierwszy rzut oka Soda Drinker Pro nie ma zbyt wiele sensu, jeśli jednak przypomnisz sobie inne gry indie, w których dużo bardziej niż rozgrywka liczą się odczuwane doznania, Soda Drinker Pro jest świetną grą, która działa na wszystkie Twoje zmysły. Dodatkowo posiada ona wsparcie dla Oculus Rift – wtedy wrażenia są naprawdę niesamowite.

Pobierz Soda Drinker Pro

Soda Drinker Pro

Ludzka głupota to nie jedyna rzecz, która nie zna granic

Być może ludzka głupota nie zna granic, ale stwierdzenie to dotyczy również wyobraźni. Gry zaprezentowane w artykule być może nie są wybitnie popularne, jednak nie można im odmówić pewnej oryginalności. Twórcy gier indie zdają się nie słabnąć w swych wysiłkach wyszukiwania najdziwniejszych tematów i patrząc chociażby na wymienione symulatory można śmiało stwierdzić, że wszystko jest jedynie kwestią znalezienia odpowiedniego podejścia.

Pomysł na stworzenie Farming Simulator z początku wydał się dziwny, ale gatunek odniósł sukces i ma kilka ciekawych tytułów.

Jaki jest najdziwniejszy symulator, w jaki Ty grałeś?

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji