Reklama

Gdzie kupować cyfrowe gry na PC?

Gdzie kupować cyfrowe gry na PC?

Cyfrowa dystrybucja gier to już od długiego czasu dominująca forma sprzedaży zarówno największych hitów, jak i bardziej alternatywnych produkcji. Oczywiście wciąż można pofatygować się do sklepu po pudełkową wersję wybranego tytułu, ale robią to już głównie kolekcjonerzy i gracze polujący na specjalne edycje z gadżetami. Nic więc dziwnego, że liczba sklepów z grami cyfrowymi rośnie, a te już istniejące oferują coraz więcej produktów i możliwości użytkownikom.

Wszystkim tym, którzy dopiero wkraczają w świat gier i zastanawiają się, gdzie je kupować, przyda się poniższa lista sklepów internetowych. Znajdziesz tu wielkich graczy jak Steam czy Origin, których być może nie trzeba przedstawiać. Ale jest także wiele mniejszych polskich sklepów, w których czasem możesz znaleźć nawet lepsze oferty cenowe dostosowane do lokalnych realiów.

Oto one:

Steam

Steam to jedna z największych światowych platform dystrybucji cyfrowej gier. Daje dostęp do tysięcy tytułów, ale także do ogromnej wspólnoty graczy, którzy prowadzą liczne dyskusje na forum i gotowi są wesprzeć zawsze, gdy pojawi się jakiś problem. Oprócz zwykłych tytułów, kupisz tu także gry w przedsprzedaży, edycje limitowane, dodatki, DLC i produkcje niekomercyjne.

Steam pozwala automatycznie pobrać i zainstalować grę, a oprócz tego podsyła też najnowsze aktualizacje. Jeśli nie za bardzo wiesz, jak rozpocząć korzystanie ze Steam, zerknij do naszych wcześniejszych artykułów:

– Co to jest Steam i jak założyć tam konto?

– Jak pożyczyć grę na Steam?

– Jak dodać grę do konta Steam?

– Darmowe gry i promocje na Steam – gdzie szukać i jak pobrać?

– Jak zmienić język w Steam na polski – w aplikacji oraz grach?

Origin

Origin to międzynarodowy sklep internetowy z grami podobny do Steam tyle tylko, że znajdziesz w nim wyłącznie gry jednej firmy – Electronic Arts. Ta firma to bardzo popularny producent gier odpowiedzialny za liczne hity, takie jak na przykład seria The SimsSimCityFIFA czy Need for Speed.

Jeśli więc chcesz kupić cyfrową wersję jednej z gier EA, potrzebujesz założyć sobie konto w Origin. O tym, jak to zrobić krok po kroku, a także inne przydatne informacje znajdziesz w poniższych tekstach:

– Jak założyć konto w sklepie EA Origin?

– Czym jest EA Origin i co oferuje?

GOG.com

GOG.com (dawniej Good Old Games) to sklep stworzony przez polską firmę cdp.pl, choć z powodzeniem działa na międzynarodową skalę. W obecnej chwili znajdziesz tu około 800 gier o różnej tematyce – od hitów AAA, przez indie, aż po starsze gry sprzed lat. Sklep wyróżnia się tym, że pobierane pliki nie zawierają zabezpieczeń DRM. Oprócz gier znajdziesz tu także filmy fabularne i reportaże związane z kulturą internetu i geeków. W ostatnim czasie serwis przeszedł gruntowną przemianę graficzną.

gog

Muve Digital

Muve Digital to kolejny z polskich sklepów z grami, tym razem związany z firmą Cenega. Wyróżnia go to, że nie stara się pozyskać klientów z całego świata, tylko działa skoncentrowany wyłącznie na graczach z Polski. W związku z tym dostępne w nim cyfrowe gry w większości przypadków będą w polskiej wersji językowej. Cała strona, obsługa użytkowników oraz płatności także dostępne są po polsku.

BoxOff Store

BoxOff Store to platforma dystrybucji cyfrowej, za którą kryję się polskie wydawnictwo i producent gier Techland. Serwis odpowiedzialny jest za publikację wielu symulatorów. Dlatego znajdziesz tu całe mnóstwo tego typu gier, nie wyłączając Symulatora złomowiska, śmieciarki czy koparki. Ale to tylko drobny wycinek oferty, bo możesz tu też kupić światowe hity mniejszego i większego formatu. Serwis działa w języku polskim.

boxoffstore

Games Republic

Games Republic to stosunkowo młody i niewielki jeszcze sklep, który związany jest z polskim wydawcą i producentem gier 11 bit studios. Wygląda i zapowiada się bardzo obiecująco. Znajdziesz tam związane z tą firmą gry, które często można dostać w promocji, ale także sporo innych zagranicznych tytułów.

Im więcej, tym lepiej dla nas

Widać wyraźnie, że na polskim rynku jest w czym wybierać, jeśli chodzi o miejsce do zakupu gier. A powyższa lista nie zawiera przecież wszystkich sklepów. Być może przeszukiwanie każdej witryny z osobna w poszukiwaniu upragnionego tytułu może być czasochłonne, ale duża konkurencja powoduje, że ceny gier są mocno zróżnicowane i można upolować prawdziwe okazje. Gdybyście mieli jakiekolwiek problemy lub wątpliwości, piszcie do nas w komentarzach.

Zobacz także:

Twój weekend z grami: Swamp Attack, World of Tanks Blitz i Angry Birds Stella

TOP 5 darmowych gier akcji do pobrania na Androida

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Reklama

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji

Reklama