Funkcje VLC o których nie wiesz

Funkcje VLC o których nie wiesz

VLC PlayerVLC to marka sama w sobie, a wiele osób ceni sobie ten program dużo bardziej niż np. rodzimego ALLPlayera. Osobiście, niedawno przekonałem się, że VLC oprócz odtwarzania filmów ma też kilka innych ciekawych opcji. Dzięki nim, w odtwarzaczu można oglądać video z YouTube lub konwertować filmy do różnych typów plików. Jeśli chcesz odkryć więcej funkcji VLC – zapraszam do wpisu!

Oglądanie wideo z YouTube.

Jeśli z jakiegoś powodu nie lubicie oglądać wideo na YouTube (lub Vimeo), polecam VLC. Wystarczy wejść w opcję Plik>Zaawansowane otwieranie pliku i przejść do zakładki Sieć. Tam wkleić adres filmu, który chcemy obejrzeć.

Odtwarzanie video z YouTube w VLC

Nagrywanie video z kamery internetowej

VLC umożliwia też nagrywanie wideo bezpośrednio z kamery internetowej, dzięki czemu nie trzeba instalować dodatkowego oprogramowania na swój komputer. Aby nagrać swoje wideo wejdź w Plik>Otwórz urządzenie przechwytywania i wybierz jego typ. Co ciekawe, za pomocą tej opcji można też nagrywać wideo ze swojego pulpitu.

Nagrywanie wideo z kamery internetowej w VLC

Konwersja wideo do innych formatów

VLC może też zastąpić konwerter plików audio i wideo. To bardzo wygodne rozwiązania, szczególnie jeśli zależy nam na czasie. To także dobre rozwiązanie dla osób mniej zaawansowanych w obsłudze komputera.

Słuchanie i pobieranie muzyki z internetu

VLC to też całkiem dobre narzędzie do odkrywania, słuchania i pobierania muzyki. Brzmi intrygująco? Otwórz program, a następnie uruchom skrót Ctrl+L. Z listy po lewej stronie można wybrać interesujący nas kanał telewizji lub radio internetowego. Znajdują się tam też podcasty na przeróżne tematy, wszystkie materiały można z łatwością zapisać na dysku twardym. Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na dany materiał i wybrać opcję Zapisz.

Słuchanie muzyki w VLC

Zabawa z obrazem

To niezbyt wyszukana zabawa, ale jeśli chcecie nieco upiększyć widok oglądanego filmu lub teledysku wypróbujcie filtry VLC.Z opcji wybierz Narzędzia>Efekty i filtry. Tam do woli możesz eksperymentować z obrazem i dźwiękiem każdego wideo!

Edycja video

A Wy, jakie funkcje VLC cenicie sobie najbardziej?

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji