Reklama

FIFA 15: jak wykonywać nowe sztuczki i zagrania?

FIFA 15: jak wykonywać nowe sztuczki i zagrania?

FIFA 15 dodała kilka nowych zagrań i sztuczek piłkarzy. W tym artykule pokażemy ci, jak one wyglądają i w jaki sposób wykonać je we własnej grze.

Przy współpracy z takimi zawodnikami jak Cristiano Ronaldo czy Frank Ribery, EA zebrała nowe sztuczki oraz zagrywki i zastosowała je w swoim piłkarskim symulatorze.

Zapewne już wiesz, jak zrobić markowany drybling, podanie czy strzał, ponieważ sztuczki te pojawiły się już kilka wersji wcześniej. Jednak wykonanie nowych zagrań, jak chociażby zagranie podania w trakcie obrotu o 360 stopni może póki co sprawiać problemy. Dlatego zebraliśmy dla ciebie kilka nowych ruchów oraz sztuczek dostępnych w FIFIE 15 i wyjaśnimy ci, jak je wykonać w grze.

Pamiętaj jednak, że nie każdy z piłkarzy jest w stanie wykonać skomplikowane sztuczki. Pośród cech danego piłkarza, najważniejszym czynnikiem, który za to odpowiada jest atrybut Sztuczki. Jeśli będzie on niski, dany piłkarz może nie potrafić wykonać zaprezentowanych zagrań.

Sztuczki wymagające posiadania 4 gwiazdek

Oto lista możliwych trików, które możesz wykonać zawodnikami posiadającymi co najmniej cztery gwiazdki we współczynniku Sztuczki.

Piruet (spin)

Kontroler od PlayStation: przesuń szybko dwa razy prawy analog (RS) w lewy lub prawy dolny róg (lewo lub prawo).
Kontroler od Xboxa: przesuń szybko dwa razy prawy analog (RS) w lewy lub prawy dolny róg.

Przetoczenie piłki w jedną stronę i ruszenie w drugą (ball roll cut)

Kontroler od PlayStation: trzymając prawy analog (RS) w lewo lub w prawo, przesuń lewy analog (LS) w przeciwnym kierunku.
Kontroler od Xboxa: trzymając prawy analog (RS) w lewo lub w prawo, przesuń lewy analog (LS) w przeciwnym kierunku.

Sztuczki wymagające posiadania 5 gwiazdek

W tym zestawieniu znajdziesz sztuczki, które potrafią tylko największe gwiazdy futbolu, potrafiące zrobić z piłką to, co tylko chcą. Nie mogło tu zatem zabraknąć takich zawodników jak Neymar, Ronaldo czy Ribery. W całej FIFIE 15 znajdziesz 31 takich piłkarzy. Jak się pewnie domyślasz, największą nacją, która jest w tej grupie, są Brazylijczycy.

Podanie ze zmianą kierunku biegu o 180° (scoop pass)

Kontroler od PlayStation: przytrzymaj prawy górny przycisk (R1) i podaj piłkę do tyłu za pomocą przycisku X i lewego analoga (LS).
Kontroler od Xboxa: przytrzymaj prawy górny przycisk (RB) i podaj piłkę do tyłu za pomocą przycisku A i lewego analoga (LS).

Obrót o 360° z podaniem (360 pass)

Kontroler od PlayStation: przytrzymaj prawy górny przycisk (R1) i podaj piłkę do boku za pomocą przycisku X i lewego analoga (LS).
Kontroler od Xboxa: przytrzymaj prawy górny przycisk (RB) i podaj piłkę do boku za pomocą przycisku A i lewego analoga (LS).

Szybki zwód z piłką przy nodze (heel to toe)

Kontroler od PlayStation: naciśnij i przytrzymaj lewy dolny przycisk (L2) oraz obróć o 180° prawy analog (RS) od lewej do prawej lub odwrotnie, zaczynając od dołu.

Kontroler od Xboxa: naciśnij i przytrzymaj lewy dolny przycisk (LT) oraz obróć o 180° prawy analog (RS) od lewej do prawej lub odwrotnie, zaczynając od dołu.

Odwrócone Elastico (alternative elastico chop)

Kontroler od PlayStation: naciśnij i przytrzymaj lewy dolny przycisk (L2) i szybko przesuń prawy analog (RS) w lewo, a potem w prawo po jego dolnym obwodzie.
Kontroler od Xboxa: naciśnij i przytrzymaj lewy dolny przycisk (LT) i szybko przesuń prawy analog (RS) w lewo, a potem w prawo po jego dolnym obwodzie.

Strzelenie bramki z woleja z miejsca lub podczas upadania na murawę (heel volley, standing or falling)

Kontroler od PlayStation: naciśnij i przytrzymaj lewy dolny przycisk (L2) i naciśnij przycisk z oznaczeniem kółka (O).
Kontroler od Xboxa: naciśnij i przytrzymaj lewy dolny przycisk (LT) i naciśnij przycisk B.


Nie wystarczy być magikiem z piłką, żeby wygrać mecz

Piłka nożna to dyscyplina zespołowa, dlatego nie wystarczy się tylko kiwać, aby zostać mistrzem. Jeśli masz zatem w swojej drużynie piłkarza, który jest świetnym dryblerem, ale nie rozumie zasady gry zespołowej i źle wpływa na atmosferę w drużynie, to może on zostać gwiazdą, ale pojedynczych spotkań.

Zobacz także:

FIFA 15: 11 porad, które pomogą ci wygrywać

FIFA 15: jak ustawić najlepszą obronę?

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Reklama

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji

Reklama